Dernekler
Giriş Tarihi : 28-02-2023 11:46   Güncelleme : 28-02-2023 11:46

Hasar büyük!

Türkiye’nin 10 ilini vuran deprem felaketi, bu illerdeki otomotiv bayilerinde de hasara neden oldu. Otomotiv bayilerinin en büyük kayıpları ise Hatay’da gerçekleşti.

Hasar büyük!

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin (OYDER) yaptığı son duyuruya göre, iki yetkili satıcı depremde hayatını kaybetti. Bu yetkili satıcıların Kahramanmaraş Opel yetkili satıcısı Sadi Dertli ve Hatay Kia yetkili satıcısı Murat Fer olduğu belirtildi. Deprem bölgesinde yer alan toplam 107 bayiinin ise en az 72’si hasarlı.

OYDER’in açıklamasında konuyla ilgili şu ifadeler kullanıldı: “Deprem bölgesindeki 107 yetkili satıcının 35’i hasarsız, 62’si az-orta hasarlı, 6’sı kullanılamaz halde ve 4 tanesi de tamamen yıkılmıştır. Tamamen yıkılan plazaların 3’ü Hatay’da 1’i Malatya’da bulunmaktadır. Kullanılamaz durumdaki plazaların tamamı Hatay’dadır. Bölgedeki yetkili satıcı çalışanlarının ve ailelerinin içinde çok sayıda can kaybı yaşanmıştır. Bölge dışında yaşayan çalışanlarımız içinde de ne yazık ki bölgede yaşayan ailelerden kayıplar bulunmaktadır.”