Dernekler
Giriş Tarihi : 16-03-2023 18:48   Güncelleme : 16-03-2023 18:48

TAİD’de Hoşgören dönemi!

Ağır Ticari Araçlar Derneği’nin (TAİD) genel kurulu, üyelerinin katılımı ile yapıldı. Derneğin yeni dönem yönetim kurulu başkanlığına ise Ford Trucks Türkiye Direktörü Burak Hoşgören seçildi.

TAİD’de Hoşgören dönemi!

TAİD’in ekonomik olarak Türkiye’nin itici gücü olduğunu dile getiren Başkan Burak Hoşgören, “Derneğimiz, ülkemizdeki yerleşik ticari araç sektörünün gelişimini sağlamak ve sektörün rekabetçiliğini korumak için öncülük görevini başarı ile sürdürmektedir. Sektörümüz, küresel platformda kendini kanıtlamış nitelikli oyunculardan oluşuyor. İstihdam ve ihracat gücüyle ülke ekonomisinin önde gelen itici güçleri arasında yer alıyor. Derneğimiz çatısı altında bir araya gelen markalar olarak bizler de mühendislik, üretim, teknolojik gelişim ve hizmet standartlarının yükseltilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

HOŞGÖREN KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Burak Hoşgören, kariyer hayatına profesyonel basketbolcu olarak başladı. Hoşgören, 2003 yılında ise ürün geliştirme mühendisi olarak Ford Otosan’a katıldı. Koç Üniversitesi’nde yöneticiler için İşletme Yüksek Lisans’ını (EMBA) tamamladı. Burak Hoşgören, Ford Trucks’ın strateji ve ürün planlama, satış ve satış sonrası bölümlerinde farklı pozisyonlarda yöneticilik yaptı.