Otomotiv
Giriş Tarihi : 23-03-2023 14:00   Güncelleme : 23-03-2023 14:00

Yeni RX Türkiye’de!

Otomobil üreticisi Lexus, tamamen yeni RX SUV modelini Türkiye’de satışa sundu. Lexus’un E SUV premium segmentindeki modeli, RX 350h tam hibrit, RX 450h+ plug-in hibrit ve RX 500h performans hibrit olmak üzere üç farklı hibrit seçeneğiyle birlikte kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Aracın fiyatı ise 3 milyon 991 bin 500 TL olarak açıklandı.

Yeni RX Türkiye’de!

Dünyanın ilk lüks SUV modeli olarak tanıtılan RX, beşinci nesliyle birlikte sahip olduğu daha heyecan verici tasarım ve sınırları zorlayan teknoloji sayesinde daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edecek. 2005 yılında RX 400h ile dünyanın ilk premium hibrit modeli olan RX, her geçen nesilde yenilikçi karakterini daha da ileriye taşıdı.

EMİN ADIMLARLA

Konu hakkında açıklamalarda bulunan şirketin CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Kısa zamanda farklı bir yer edinerek lüksün yeni tanımını yapmayı başardık. Bu iddiamızı premium segmente örnek olan hizmetlerin yanı sıra, her geçen gün genişleyen ve güç kazanan bir ürün gamıyla destekledik. Geçtiğimiz yıl premium segment yüzde 13 büyürken; biz Lexus olarak otomotiv sektörünün tamamında yaşanan tedarik sorunlarına karşın, satışlarımızı yüzde 47 artırarak emin adımlarla büyümeyi sürdürdük” ifadesini kullandı.

BEKLENTİYE CEVAP

RX’i Türkiye’de satışa sunmaktan büyük bir heyecan duyduklarını dile getiren Bozkurt, şöyle devam etti: “Lüks SUV segmentinin yaratıcısı olan RX, her neslinde teknoloji, lüks ve konfor konusunda öncü olarak gösterilen bir model. Bu iddiasını beşinci neslinde daha da ileriye taşıyor. Yeni RX, tam hibrit, plug-in hibrit ve ilk kez performans hibrit olmak üzere daha çeşitlendirilmiş üç farklı versiyonla satışa sunuluyor. Bu, mevcut müşterilerin yanı sıra daha geniş müşteri kitlelerine ulaşmamızı sağlayacak. Diğer taraftan bu çeşitlendirilmiş ürün gamı, farklı müşteri beklentilerine hitap edecek.”