Otomotiv
Giriş Tarihi : 16-04-2023 15:46   Güncelleme : 16-04-2023 15:46

Almanın tam zamanı

Sıfır araçlarda yaşanan tedarik sorunu, ikinci elde, tatil sezonu başlamadan önce araba satın almayı avantajlı hale getirdi. VavaCars Başkanı Serdıl Gözelekli, “Araç sahibi olmak isteyenler, yaza girerken harekete geçmeli” dedi.

Almanın tam zamanı

Enerji fiyatlarındaki yükseliş, hammadde tedarikindeki aksaklıklar ve çip krizi gibi sorunların devam etmesiyle sıfır araç almak isteyenler aylarca sıra beklemek zorunda kalıyor. Ancak yaklaşan yaz aylarına arabasız girmek istemeyenler, tercihini ikinci elden yana kullanıyor.

2. EL HAREKETLENDİ

Okulların kapanması ve tatil sezonun başlamasıyla birlikte en çok araç satışının yaz aylarında gerçekleştiğini ve bu dönemde fiyatların yükseldiğini söyleyen Serdıl Gözelekli, “Ramazan Bayramı ve yaz aylarının yaklaşmasıyla sıfır otomobil bulamayan vatandaş ikinci el otomobillere yöneldi. Çünkü yaz ayları boyunca, araba satın almak isteyenlerin sayısı artar ve stoklar hızla tükenir. Ancak, tatil sezonu başlamadan önce araba satın almak, daha geniş bir seçenek sunar. Bu da istenilen aracın hem daha kolay, hem de daha uygun fiyatlara bulunmasını sağlar. Diğer taraftan bayram öncesi araba almanın önemli bir avantajı da tatil planlarını kolaylaştırması” dedi.