Otomotiv
Giriş Tarihi : 20-07-2023 22:37   Güncelleme : 20-07-2023 22:37

Hem güvenli hem de çekici

Ağır ticardi araç üreticilerinden Renault Trucks, üretimini yaptığı T, C ve K modellerinin kabin içinde değişikliğe gitti. Yeni üretimi yapılacak çekici ve kamyonların kabin içi donanımlarının yanı sıra yol güvenliği artırmak için sürücü destek teknolojileriyle donatıldı.

Hem güvenli hem de çekici

Araçlarını kesintisiz olarak geliştirme taahhüdü ile Renault Trucks, sürücülere daha güvenli, daha işlevsel ve konforlu bir çalışma ortamı sundu. Renault Trucks bu taahhüdü ile T, T High, C ve K modellerini yeni güvenlik özellikleriyle donatırken hem direksiyonda hem de molalarda daha fazla konfor için kabin donanımlarını yeniden tasarladı.

KABİN İÇİ KONFOR

Araçların kabindeki donanım, sürücülere daha keyifli bir ortam sağlamak için optimize edildi. Yapılan yeniliklerle birlikte ergonomi, araç içi konfor ve verimlilik bir araya getirildi. 12 inçlik ayarlanabilir ana dijital ekrana sahip gösterge paneli, uygulamalara hızlı erişim için Android Automobile arayüzüne sahip çok fonksiyonlu ikincil bir dokunmatik ekranla tamamlandı. Sürücüler, ana ekran ve ikincil ekran işlevleriyle telefon görüşmelerini ve müzik kontrollerini en güvenli şekilde çalıştırmak için direksiyon simidi üzerindeki kumandaları kullanabiliyor. Sürüşü kolaylaştırmak için ekranda navigasyon yardımcıları ve kamera görüntüleri de gösteriliyor. Araçlara ayrıca telefon şarj cihazı girişi takılabiliyor.

DAHA ŞIK GÖRÜNÜM

Optimum sürüş konforu için direksiyon deri ile kaplanabilirken, Renault Trucks T, T High, C ve K modellerinin koltukları kumaş, deri, klasik veya kompakt, kömür grisi ve siyah ile ön paneli ise kırmızı renkte özelleştirildi. Renault Trucks E-Tech T ve C elektrikli modelleri de belirgin bir mavi ve kırmızı renge sahip bulunuyor. Renault Trucks T, T High, C, K ile Renault Trucks E-Tech T ve C modellerinde üç yönde ayarlanabilen bir direksiyon kolonu bulunuyor. Bu sürücülerin vücut şekillerine ve tabii ki kişisel tercihlerine göre kendilerine en uygun sürüş pozisyonunu seçebilmelerini sağlıyor. Direksiyon kolonu, direksiyon simidinin hem konumunu hem de eğimini ayarlayan tek ayakla çalıştırılan bir düğme kullanılarak ayarlanabiliyor. Direksiyon simidindeki iki el ile ayarlama ve anında kilitleme sayesinde hassasiyet ve güvenlik garanti altına alınıyor.

GELİŞMİŞ TEKNOLOJİ

2024 model Renault Trucks ağır ticari segment araçlar, sürücülerin, yüklerinin ve diğer yol kullanıcılarının güvenliğini sağlamak üzere en gelişmiş sürücü destek teknolojisine ve en etkili acil fren sistemlerine sahip. Renault Trucks, sürücünün görüş alanını artıran aracın her yerine radarlar ve kameralar yerleştirdi. Bu donanımlar, sürücülerin güvenliğinin sağlanmasına, manevraların kolaylaştırılmasına ve kaza riskinin azaltılmasına yardımcı oluyor. Opsiyonel olarak, treyler bağlantısı sırasında aracın çevresini, yükünü veya beşinci tekerleği izlemek için beş adede kadar kamera eklenebiliyor. Sürücüler, kamyon ve treylerdeki lastik basınç seviyeleri hakkında otomatik olarak bilgilendiriliyor ve olağandışı herhangi bir durumunda uyarılıyor. Böylece aşırı yakıt tüketimi veya lastik patlama riskleri önleniyor. Araçlarda ayrıca hız sınırını algılayan ve bu sınırı aşan sürücüleri uyaran kameralı hız uyarı sistemi (ISA) bulunuyor. Bu sayede ise kaza ve ceza alma riskleri önleniyor.