Lojistik
Giriş Tarihi : 15-08-2023 00:02   Güncelleme : 15-08-2023 00:02

Frigo da Parsiyel

CBN Logistics, Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında parsiyel frigorifik taşımalara hız verdi. Şirketin CEO’su Fahri Dündar, 6 aydır test ettikleri hizmette tam kapasite servis vermeye başladıklarını, son teknolojiye sahip özmal araçları, soğuk hava depoları ve deneyimli çalışanları ile özellikle gıda ve ilaç alanında ürün kayıplarının önüne geçtiklerini açıkladı.

Frigo da Parsiyel

Soğuk zincir taşımalarındaki uzmanlığıyla bilinen CBN Logistics, uluslararası taşımacılıkta parsiyel hizmetini devreye aldı. Sıcaklık kontrollü taşımalarda yüksek bir deneyime ve operasyon yoğunluğuna sahip olan şirket, özmal frigorifik araçlarıyla farklı sıcaklık rejimlerinde taşımalar yapıyor.

UYGUN ÇÖZÜMLER

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CBN Logistics CEO’su Fahri Dündar, başta gıda ve ilaç sektörü olmak üzere birçok sektöre parsiyel frigorifik taşımacılık hizmeti verdiklerini söyledi. Dündar, “Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasındaki gıda ihracatında komple ve parsiyel; ilaç ithalatında ise komple taşıma hizmeti veriyoruz. Son teknolojiye sahip araçlarımızı ile kuru, serin, soğuk ve donuk sıcaklık değerlerinde GDP kurallarına uygun çözümler üretiyoruz. Soğuk zincir taşımacılığında ürün kaybının önüne geçtik. Ürünleri, kendi sıcaklık kontrollü depolarımızdan çıkış anına kadar muhafaza ediyoruz. Her geçen yıl frigo taşıma ve depolama hacimlerini artırdık. Hedeflerimize ulaşmak için yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi.

ANINDA MÜDEHALE

Doğru yapılmayan ve gerekli şartlara uymayan soğuk zincir taşımacılığı nedeniyle dünyada her yıl milyarca liralık maddi kayıp oluştuğunu söyleyen Dündar, “Bu durum gıda enflasyonuna, ithalatta artışa ve ihracatta ise kayıplara neden oluyor. Frigorifik taşımacılığa verilen önemin artması gerekiyor” diye konuştu. Dündar, CBN Logistics olarak bu alanda en iyi hizmeti vermeye ve hatasız lojistik süreçler sağlamaya odaklandıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: “Her ürün grubunun farklı bir sıcaklık rejimi var. Dolayısıyla taşıdığımız ürünlerin herhangi bir bozulma olmadan raflara ulaşabilmesi için çok titiz davranıyoruz. Tüm araçlarımızın sıcaklık ve nem takibini uzaktan yapıyor, beklenmeyen koşullarda hızlı müdahale ediyoruz. Gerekli donanıma sahip araç ve çalışanlarımızla hizmet verdiğimiz Türkiye-Avrupa arasındaki parsiyel frigorifik taşımalarımızda da pazar payımızı hızla artırıyoruz.”