Otomotiv
Giriş Tarihi : 15-09-2023 23:00   Güncelleme : 17-10-2023 18:48

Fransa yükseliyor!

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, yurtdışı başarılarına yeni kilometre taşları eklemeye devam ediyor. 2015 yılında Fransa otobüs pazarına giren Isuzu, şuana kadar bin 2300 adetten fazla otobüs teslim ederek dikkatleri üzerine çekti.

Fransa yükseliyor!

Anadolu Isuzu, 2022 yılında Fransa’ya 200 adet otobüs ve midibüs teslimatı yaptı. Şirket, araç tescillerine ilişkin kamuya açık kaynaklarda yer alan verilere göre 2023’ün ilk 7 aylık döneminde de pazar payını yüzde 9’a yükseltti. Söz konusu sonuçla birlikte Anadolu Isuzu bu alanda Fransa’daki en başarılı üç büyük oyuncudan biri olarak konumlanmayı başardı.

EKİBİN BAŞARISI

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, “Yurt dışında yeni pazarlara açılırken mevcut pazarlardaki varlığımızı da güçlendirmeye devam ediyoruz. Ürettiğimiz araçlar tüm dünyada her geçen yıl daha fazla tercih ediliyor. Yurtdışı satışlarımız ve teslimatlarımız artan ivmeyle sürüyor. Anadolu Isuzu olarak 20 yıla yakın süredir midibüs segmentinde ihracat şampiyonu unvanını elimizde bulundurmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Gebze Çayırova’daki tesislerimizde ürettiğimiz araçlar, 45 ülke yollarında ulaşım hizmetlerinde etkin olarak kullanılıyor. Bu pazarlara toplam 35 değerli distribütörümüz aracılığıyla ulaşıyoruz. Başarımızda doğru ekiple çalışmamızın büyük rolü var. Distribütörlerimiz, sadece araç satışıyla değil, satış sonrası hizmetlerdeki yatırımları ve başarıları ile ihracat pazarlarında Isuzu markasına olan güvenin temelini oluşturuyor” ifadesini kullandı.

İLK ÜÇE GİRDİ!

Tuğrul Arıkan, yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: “Bu yılın ilk 7 ayı içerisinde gerçekleşen satışlarla payımızı yüzde 9 düzeyine taşıdık. Yaptığımız satışlarla sektördeki ilk üç oyuncu arasında yer aldığımız Fransa da bizim için en öncelikli pazarlardan biri konumunda oldu. Söz konusu başarının elde edilmesinde 2015 yılından itibaren Fransa distribütörümüz olan Fast Concept Car sürdürdüğümüz örnek nitelikteki iş ortaklığımızın son derece önemli katkıları bulunuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Fransa’da olduğu gibi diğer yurtdışı pazarlarda da yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz. Türkiye’de ürettiğimiz araçlarımız, gururla dünya yollarında boy göstermeye devam edecek.”