Advert

Tüm sektör UND masasında

Uluslararası Nakliyeciler Derneği'nin (UND) geleneksel İstanbul iftar yemeği Yeşilköy’deki WOW İstanbul otelde verildi. Kamu ve sektörden yaklaşık bin kişinin buluştuğu iftar yemeği öncesi bölge temsilcilerinin de katılımı ile yönetim kurulu toplantısı yapıldı. Yemeğin sponsorluğunu ise TOBB UND üstlendi.

Tüm sektör UND masasında
Tüm sektör UND masasında Admin
Bu içerik 3490 kez okundu.

UND Başkanı Çetin Nuhoğlu'nun ev sahipliğini yaptığı iftar yemeğinde yönetim kurulu üyeleri de tam kadro hazır bulundu. Karayolu Düzenleme Genel Müdürü Hamza Demirdelen, TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere kamu ve sivil toplum kuruluşlarının yanısıra binin üzerinde UND üyesi firma ve temsilcileri katıldı.

SEÇİM SONRASI SIKINTILAR BİTECEK

Gecede gerçekleştirdiği konuşmada UND Başkanı Çetin Nuhoğlu; "Sorunlarımız var bunları biliyoruz. Kabul edin ki Türkiye'nin son 5 yıldır başına gelen şeyleri hepimiz yaşadık. Bu dönem inşallah son olacaktır. Bir erken seçim ile önümüzdeki 5 yıl daha gündemi ekonomi olan bir ülke ile karşı karşıya kalacağız. Bürokrasiden siyasete kadar, meslek örgütlerinden kamunun tüm işbirliklerine daha güzel işler yapmak durumunda kalacağız" dedi.

SEKTÖR TİM'DE TELSİL EDİLİYOR

"Uzun yıllardır uğraş verdiğimiz hizmet ihracatçılar birliği nihayet kuruldu" diyen Başkan Nuhoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: "Türkiye İhracatçılar Meclisi altında Hizmet İhracatçılar Birliği oluştu. 200 hizmet birliği içerisinde 60 tane lojistikçi arkadaşım var. Ve artık kamuyla, ekonomi bakanlığıyla ve hepsinden ötesi de ihtiyacımız olan destekler açısından çok daha yakın ve çok daha iyi çalışacağımız bir ortam oluştu. Türkiye'nin mal ihracatının yanında bizim araçlarımız ile hizmet ihraç ediyoruz. 2017 yılında 23,5 milyar dolarlık turizm geliri varken, 14 milyar dolarlık taşımacılık-lojistik hizmet ihracatı vardır.  Turizmden sonra bu ülkeye en fazla döviz getiren sektör lojistiktir."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı