Advert

Temsa, Avrupa’da gaza bastı

Yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından tasarlanan araçlarını 70’e yakın ülkeye ihraç eden Temsa, yurt dışındaki büyümesini sürdürüyor. Yurt dışındaki toplam araç sayısı 12 bini aşan şirket, özellikle Avrupa bölgesindeki teslimatlarını hızlandırdı. Temsa, 7 farklı ürünüyle yer aldığı Fransa pazarında, trafiğe çıkan araç sayısını yüzde 60 arttırdı.

Temsa, Avrupa’da gaza bastı
Temsa, Avrupa’da gaza bastı Admin
Bu içerik 6108 kez okundu.

Temsa, bir yandan Türkiye’deki araç parkını genişletmeyi sürdürürken bir yandan da yurt dışındaki hızlı büyümesine devam ediyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen 30 binden fazla aracıyla, 66 ülkede yollarda olan Temsa, 2018’e de hızlı bir giriş yaptı. Otobüs ve midibüs segmentinde, Avrupa’nın en önemli pazarları arasında yer alan Fransa’daki varlığını güçlendirmeye devam eden şirket, ülkede trafiğe çıkan araç sayısını 2018’in ilk çeyreğinde geçtiğimiz yıla göre yüzde 60 artırmayı başardı.

ARAÇ SAYISI 5 BİNİ AŞTI

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Temsa Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, uluslararası pazarlardaki etkinliklerinin her geçen gün arttığının altını çizdi. Koralp, “Bu topraklarda doğmuş, bu topraklarda büyümüş bir Türk markası olarak hedefimiz kendi alanımızda dünyanın en büyük, en itibarlı şirketleri arasında yer almak. Her yatırım kararımızı, her projemizi de bu küresel vizyonumuzu ve iddiamızı destekleyecek biçimde hayata geçiriyoruz. Bugün yurt içindeki araç parkımız 18 bin 500, yurt dışındaki araç parkımız ise 12 bin seviyesini aştı. Fransa da bu 66 ülke içinde bizim en önem verdiğimiz ve en güçlü olduğumuz pazarlar arasında. 5 bin adet otobüse ulaştığımız Fransa pazarında çok geniş bir ürün gamı ile yer alıyoruz” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Arazi Canavarı Jeep Gladiator!
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı
Shell'de engelsiz hizmet alanları arttı