Advert

Türkiye'nin gururu Ekol

Ekol Lojistik, Avrupa’da en hızlı büyüyen lojistik şirketi olmasının yanında verimliliği artırmak için uyguladığı yöntemler Harvard Business School'un dikkatini çekti. Ekol, Harvard Business School'un derslerinde okutulmak üzere vaka çalışmasına (case study) konu oldu.

Türkiye'nin gururu Ekol
Türkiye'nin gururu Ekol Admin
Bu içerik 2756 kez okundu.

Harvard Business School, intermodal taşımacılık ve lojistik şirketi Ekol'ü ve kapasite planlamasını nasıl yönettiği konularında öğrencilerini bilgilendirmeye başladı. Ekol, Almanya ve Türkiye'deki motorlu taşıt montajcılarını parça tedarikçilerinin birçoğu ile bağlantılı hale getirdi. Aynı zamanda hızlı tedarik zincirlerinde önemli bağlantılar geliştirdi.

TÜRK MARKASININ BAŞARISI

Ekol Lojistik, farklı hizmet seviyelerini sağlamak için kara, deniz ve demiryolu güzergahlarının kombinasyonlarını kullandı. Avrupa'da yaşanan zorluklar karşısında kamyon ve treyler kullanımının, özellikle kilit darboğaz bağlantılarında, dengesiz trafik karşısında en üst seviyeye çıkarılması için projeler geliştirdi. Ekol, Türkiye'de bir konsolidasyon merkezi ve en büyük pazarı olan Almanya'daki çapraz-iskelet-dekonsolidasyon merkezi geliştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul ve ekibi daha fazla kapasite arttırma yollarını araştırırken, planlama modellerini ve maliyetlerini optimize etmek ve faaliyetlerinde daha fazla verimlilik sağlamak için daha fazla konsolidasyon merkezi kurdu. Ekol'un tüm operasyon çalışmaları en ince ayrıntısına kadar Harvard Business School'in ders kitabında yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
KOBİ'ler için e-ticarette Çin formülü
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı
İlköğretim öğrencileri şoför amca için yarıştı