Advert

En İyi İşyeri DHL seçildi

Lojistik hizmet sağlayıcılarından DHL Express, art arda ikinci kez dünya çapında çalışılacak en iyi 25 çok uluslu şirket arasında yer aldı. Geçen yıla göre iki basamak yükselerek en iyi işyerleri arasında 6’ncı sıraya çıkan DHL Express’teki çalışan memnuniyetinin ana itici gücünü şirketteki takdir kültürü oluşturdu.

En İyi İşyeri DHL seçildi
En İyi İşyeri DHL seçildi Admin
Bu içerik 1895 kez okundu.

DHL Express, Great Place to Work ve Fortune dergisi tarafından hazırlanan 2018 işveren sıralamasında dünya çapında çalışılacak en iyi 6’ncı işyeri seçildi. Bu yıl tüm dünyadan 12 milyon çalışanı temsilen 7 binden fazla kuruluşun katıldığı araştırma sonucunda Dünyanın En İyi 25 İşyeri belirlendi. Güven unsuru etrafında şekillenen değerlendirme kriterleri, çalışanların yönetim, diğer çalışanlar ve yaptıkları işle ilişkilerini analiz ediyor.

İŞGÜCÜNE YATIRIM

DHL Express CEO’su Ken Allen, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “İş stratejimizin temelinde motive çalışanlarımız yer alıyor. Çalışan motivasyonunun müşteri memnuniyeti ve sadakatini, bunun da ticari başarıyı getireceğine inanıyoruz. En büyük varlığımız, 100 bini aşkın çalışanımız… İşte bu yüzden, çalışanlarımıza yaptığımız yatırımın sürdürülebilir bir etki yaptığını görmek muazzam bir duygu” ifadesini kullandı.

GÜVENİLİR ÇALIŞMA

“İK stratejimiz, çalışanlarımızın geçirdiği yolculuğun tamamını bütüncül bir bakışla ele alıyor” diyen Ken Allen, şöyle devam etti: “Çalışanlarımızın her gün işyerindeki en iyi günlerini yaşamalarını sağladığımızdan emin oluyoruz. Tüm eylem ve kararlarımızı Saygı & Sonuçlar ilkesinin ışığında gerçekleştiriyoruz. Bu ilke bir yandan güvenilir bir çalışma ortamı yaratırken diğer yandan yüksek performans yaklaşımını da sürdürebilmemiz anlamına geliyor. Bağlılık ve takdir kültürü kendiliğinden oluşmaz buna uygun bir tasarımdan doğar. Her ne kadar İK’nın stratejik, kolaylaştırıcı ve danışmanlık sağlayan bir rolü olsa da liderlerimizin de bu kültürü aktif olarak şekillendirmesi ve çalışanlarımızın günlük işlerini yaparken bu kültürle yaşaması gerekiyor.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yıldırım sevinci
Yıldırım sevinci
Fuarın gözdesi Ekol
Fuarın gözdesi Ekol