Advert

Çekici satışları düştü

Ağır ticari araç satışları 2019 yılına düşüşle başladı. Ocak-Mart döneminde bin 381 adet kamyon ve çekici satışı yapıldı. 2018 yılının aynı döneminde ise 3 bin 821 adet kamyon ve çekici satışı yapıldı.

Çekici satışları düştü
Çekici satışları düştü Admin
Bu içerik 1975 kez okundu.
Advert

Hafif ticari araç pazarı ise Ocak-Mart 2019 döneminde 5 bin 817 adet olarak gerçekleşerek geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 51 daraldı. Geçen yılın aynı döneminde hafif ticari araç pazarı ise 11 bin 764 adet olarak gerçekleşti.

TOPARLANMA BEKLİYORUZ

Konuya ilişkin TAİD Başkanı İlhami Eksin, açıklama yaptı. Eksin, açıklamasında “Rakamlar olumsuz gibi görünse de pazarın toparlanacağına inanıyoruz. Gerek döviz kurlarındaki dalgalanmalar gerekse de yerel seçimler taleplerin ötelenmesine neden oldu. Şimdi ekonomik gelişimler için adımlar atılacak. Olağanüstü gelişmeler yaşanmadığı sürece, pazarın kademeli olarak artacağına inanıyoruz.  Ağır ticari araç pazarında daha önce de böyle durgun dönemler yaşandı. Bu tür düşüşlerin ardından ağır ticari araç pazarı çabuk toparlanıp, beklenenin de üzerine çıkabiliyor. Ekonomideki belirsizliklerin kalkması halinde, 2020 yılında da böyle bir yükseliş yaşanacak” ifadesine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roma'da Karsan ağırlığı
Roma'da Karsan ağırlığı
Ekonomiye katkı
Ekonomiye katkı