Advert

Öz Trans’ın çözüm ortağı Pirelli

TP Endüstriyel ve Ticari Lastikleri A.Ş., dökme yük taşımacılığı sektörünün önde gelen firmalarından Öz Trans ile işbirliği gerçekleştirdi. Firma, bu işbirliği çerçevesinde Öz Trans’ın filosundaki araçların lastik yönetimini üstlendi.

Öz Trans’ın çözüm ortağı Pirelli
Öz Trans’ın çözüm ortağı Pirelli Admin
Bu içerik 971 kez okundu.

Öz Trans, 700’ün üzerindeki araç filosunun lastik yönetimi ile ilgili olarak TP Endüstriyel Lastikler ile anlaşma imzaladı. Düzenlenen imza törenine TP Endüstriyel Lastikler Türkiye CEO’su Alp Günvaran, Ticaret Direktörü Gökçe Şenocak, Öz Trans Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan ve 3.Havalimanı Proje Direktörü Alp Şeref Işıktaş katıldı.

Söz konusu işbirliği,TP Endüstriyel Lastikler tarafından Öz Trans filosuna; doğru lastik kullanımı, lastiklerin hava basınçlarının ölçülmesi ve düzenlenmesi konularında hizmet verilmesini içeriyor.  Ayrıca arızalı lastiklerin takibinin yapılarak sorunların tespiti ve düzeltici aksiyonlarının alınması, 30 günde bir tüm araç kontrollerinin yapılması ve tüm bu takiplerin Fleet Tech programı ile kayıt alınarak depolanması konularında Öz Trans’a destek verilmesi de planlanıyor. Filoları optimize ederek, operasyonel maliyetlerin düşmesinin hedeflendiği anlaşma, aylık ve 3 aylık lastik ihtiyaçlarının belirlenmesi ve bütçelendirilmesini de kapsıyor.

MALİYETLER AŞAĞIYA ÇEKİLECEK

Lastik maliyetlerin düşürülmesi ve araç performanslarının artırılması açısından anlaşmanın büyük önem taşıdığını belirten Öz Trans Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Özkan, “Filoların lastik maliyetinin düşürülmesi ve lastik performansının artırılmasını sağlayacak yaklaşım son derece önemli bir konu. Türkiye’de yapılması planlanan büyük projelerde bu yaklaşımın daha da önem kazanacağına inanıyorum. TP Endüstriyel’in çözüm paketleri ve saha mühendislerinin profesyonel yaklaşımı sonucunda bu işbirliğine karar verdik” dedi.

YÖNETİM HİZMETİ SUNULACAK

Öz Trans ile yaptıkları işbirliği  dolayısıyla mutlu olduklarını belirten TP Endüstriyel Lastikler Türkiye CEO’su Alp Günvaran ise şöyle konuştu: “Taşımacılık sektörünün önemli markalarına doğru maliyet planlaması ve etkin yönetim süreci fırsatı sunuyoruz. Diş derinliği, lastik hava basınçları ve lastiklerin durumu hakkındaki bilgiler sayesinde her bir filo için lastiklerin ve araçların durumuyla ilgili raporlar hazırlıyoruz. Bu hizmetlerle beraber filolara lastik bakım yönetiminde kolaylık ve operatif maliyetlerde tasarruf sağlarken, yakıt tüketimini düşürerek karbon emisyon salınımını da azaltıyoruz. Öz Trans ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma ile birlikte, tecrübelerimizi iş ortağımıza aktarıp, işbirliğimizin sonuçlarını daha nice başarılar ile taçlandırmak amacındayız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Cumhurbaşkanı müdahale edecek
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı
Gefco, Talan ile işbirliği yaptı