Advert

TTDER’in yemeğinde ikinci davetiye krizi

Turizm Taşımacıları Derneği'nin iftar yemeğine, Tüm Otobüsçüler Federasyonu'nun da ikinci bir davetiye bastırması krize neden oldu. TOF’un davetlileri TTDER’in iftarıyla karşılaştı.

TTDER’in yemeğinde ikinci davetiye krizi
TTDER’in yemeğinde ikinci davetiye krizi Admin
Bu içerik 9825 kez okundu.
Turizm Taşımacıları Derneği’nin (TTDER) her yıl düzenlediği iftar yemeği, bu yıl davetiye krizine neden oldu. 13 Haziran 2017 Salı günü, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de düzenlenen iftar yemeğine turizm taşımacılarının yanı sıra bir çok davetli katıldı. TTDER yönetimi, bastırdıkları davetiye ile misafirlerini iftar programına çağırdı. Ancak, aynı iftar programı için Tüm Otobüsçüler Federasyonu’nun da (TOF) ikinci bir davetiye bastırması tepkilere neden oldu.

ÖKSÜZ FİŞİ ÇEKECEKTİ

İzinsiz davetiye bastırmak suretiyle, TTDER’in yemeğini TOF’un iftar programı gibi gösterilmesinin yankıları sürerken, yemekte TOF Başkanı Mustafa Yıldırım, konuşma yapmak için kürsüye çıktı. Turizm taşımacılarına otobüsçülerin sorunlarından bahsetmeye başlayan Mustafa Yıldırım’ı, TTDER Başkan Yardımcısı Mehmet Öksüz, kürsüden indirmek istedi. Yıldırım, Öksüz’ün tepkilerine aldırış etmeden konuşma yaparken, Öksüz ses sisteminin fişini çekme girişiminde bulundu. Bu arada konuşmasını yarıda kesen Yıldırım, Mehmet Öksüz’e dönerek ‘ne oldu’ dedi ve konuşmasını kaldığı yerden sürdürerek tamamladı.
 
YILDIRIM ÇOK BOZULDU

Konuşmanın ardından TOF Başkanı Yıldırım, kürsüden inerek Mehmet Öksüz’ün yanına geldi ve ayak üstü kısa bir görüşme yaptı. Yıldırım, bu görüşmenin ardından apar topar mekânı terketti. TTDER Başkan Yardımcısı Öksüz, konuyla ilgili kısa bir açıklama yaparak, “İftarı TTDER düzenledi, ancak programı TOF yaptı. Bu kabul edilemez” dedi. Öksüz konuşmasını şöyle sürdürdü: “TTDER yönetiminde bir ben değilim. Tüm yönetimin bu olaya sahip çıkması gerekirdi. Müdahaleye izin vermemeliydik.”

TTDER ÜYELERİNE ELEŞTİRİ

Öte yandan ismini vermek istemeyen bir TTDER üyesi, turizm taşımacılarının bir kravat dahi takmaya tenezzül etmediğini belirterek, “Maalesef turizm taşımacıları paspal bir şekilde yemeğe geldiler” dedi. Eleştirisini, İstanbul Servis Taşımacıları Birliği’ni (İSTAB) örnek göstererek veren TTDER üyesi, “İSTAB da bir iftar verdi. Burada İSTAB yönetimini bir kenara bırakın, üyeler bile takım elbise kravat gelmişlerdi. TTDER’in iftarında da İSTAB’ın üyeleri düzgün giyimleriyle dikkat çektiler” diye konuştu.
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halk otobüsçüsüne eğitim şart
Halk otobüsçüsüne eğitim şart
MSC'nin filosu büyüyor
MSC'nin filosu büyüyor