Advert

Temsa ödülleri bir bir topluyor

Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde, otomotiv kategorisinde zirveye Temsa oturdu. Firma, İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında verilen İnovaLİG Ödülleri’nde, “İnovasyon Döngüsü” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Temsa ödülleri bir bir topluyor
Temsa ödülleri bir bir topluyor Admin
Bu içerik 3580 kez okundu.

Sabancı Holding ve Temsa yönetimi peş peşe alınan ödüllerin mutluluğunu yaşıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen 6. Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında sahiplerini bulan İnovaLİG Ödülleri’nde, “İnovasyon Döngüsü” kategorisinde birinci seçilen Temsa'nın ödülünü, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Bu başarının ardından Temsa’ya yeni bir ödül de Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nden geldi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın organizasyonunda düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi, “Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma” temasıyla Ankara Congresium'da yapıldı. Etkinlik kapsamında Ar-Ge ve inovasyon devleri yeni teknolojilerini de yarıştırdı. 328 Ar-Ge merkezinin 6 ana kategoride yarıştığı etkinlikte Temsa, otomotiv sektörü kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olmayı başardı. Ödülü Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den aldı.

HER ÖDÜL AYRI BİR MUTLULUK

Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım, “Aldığımız her ödül bize yeni başarılara koşmak için çok daha büyük bir enerji yüklerken, bu ödüllerle birlikte sorumluluğumuz da artıyor. Ülkemizin geleceği için çalışmanın heyecanı içindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsü ile seyahat ederek beğenilerini bizlere ifade etmesi büyük bir mutluluk verdi. Sabancı Holding’in verdiği desteklerle Temsa başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Her yıl ciromuzun yüzde 4’ünü Ar-Ge merkezimize aktarıyoruz. Ar-Ge merkezimizde 200 personelimiz çalışıyor. Mühendislerimiz, ülkemizin geleceğine katma değer sağlayacak ürünler geliştirmek için gece gündüz demeden çalışıyor. Bu çalışmanın sonuçlarını yurt içinde layık görüldüğümüz ödüllerle alırken, yılda gerçekleştirdiğimiz 190 milyon dolarlık ihracatla da ülkemiz ekonomisine destek veriyoruz. Yeni ödüller de kazanacağız. 2018 yılında 50’nci yılımızı kutlamanın mutluluğunu yaşayacağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OSD destek verecek
OSD destek verecek
Negmar yüzde 50 indirim yaptı
Negmar yüzde 50 indirim yaptı