Lojistik
Giriş Tarihi : 12-03-2020 17:38   Güncelleme : 12-03-2020 17:38

Bulgaristan'ı DKV ile geçebilirsin

Avrupa Birliği ülkelerinden Bulgaristan, otobanlarında Mart 2020 itibarıyla yeni elektronik geçiş sistemini devreye aldı. Lojistik sektör mensuplarının Bulgaristan sınırları içerisinde sorun yaşamaması için devreye giren DKV Euro Service, Bulgaristan için ihtiyaç duyulan geçiş kutuları ve kartlarını müşterilerinin hizmetine sundu.

Bulgaristan'ı DKV ile geçebilirsin

Uluslararası nakliyecilerin Avrupa’ya çıkışlarında en çok kullanmak zorunda kaldıkları ülkelerden Bulgaristan, Mart 2020 itibarıyla karayolları ve otoyollarında uydu tabanlı yeni bir elektronik geçiş sistemi uygulamasına geçiş yaptı.

İKİ FARKLI SEÇENEK

Konuya ilişkin bir açıklama yapan DKV Türkiye Genel Müdürü Deniz Çokcoş Sezer, "Kutu esas olarak sık geçiş yapan ve araçları 3,5 tonun üzerinde olan sürücülere hizmet veriyor. Sonradan ödeme prosedürü sayesinde geçiş ücretleri yolculuk tamamlandıktan sonra ödenebildiği ve de ceza riskini minimuma indirdiği için bu cihazlar büyük avantaj sağlıyor. Sık geçiş yapmayan sürücülere ise bir geçiş kartı almalarını tavsiye ederiyoruz. Geçiş ücreti hesaplamaları, yapılan kilometreye, aracın emisyon sınıfına, aks sayısına, aracın ağırlığına, kamyon veya otobüs olmasına ve yolun kategorisine göre değişiyor. Daha ileri bir tarihte DKV kayıt portalı üzerinden elektronik taşıt pulu almak da mümkün olacak" ifadesini kullandı.