Lojistik
Giriş Tarihi : 28-07-2020 12:59   Güncelleme : 28-07-2020 12:59

DFDS de yeni model

Denizcilik ve lojistik alanlarında faaliyet gösteren Avrupa merkezli firma DFDS, intermodal taşımacılık operatörü primeRail ile işbirliği yaptı. DFDS Akdeniz İş Birimi’nin demiryolu operatörü primeRail ortaklığında kuracağı merkez rekabetçi çözümler geliştirecek.

DFDS de yeni model

DFDS Akdeniz İş Birimi, intermodal taşımacılık operatörü primeRail ile ortaklığa giderek Köln bölgesinde DFDS Intermodal GmbH adıyla yeni bir “Intermodal Taşımacılık Yetkinlik Merkezi” kurdu. DFDS Akdeniz İş Birimi, mevcut işleyişine ek olarak intermodal taşımacılık çözümlerini çoğaltmak adına, Köln bölgesinde kurulan “Taşımacılık Yetkinlik Merkezi” ile rekabetçi çözümler geliştirmeye odaklandı.

GÜÇLÜ BİR PLATFORM

DFDS Akdeniz Birimi Başkanı Lars Hoffmann ortaklık girişimi ile kurulan merkez hakkında şunları söyledi: "Bilgi ve uzmanlığımızı paylaşmak suretiyle daha da etkili intermodal taşımacılık çözümleri geliştireceğimiz güçlü bir platform oluşturacağımızdan eminiz. Bu girişim yalnızca müşterilerimize fayda sağlamakla kalmayacak, ayrıca çevre üzerindeki etkimizi azaltmamıza da yardımcı olacak."