Lojistik
Giriş Tarihi : 08-12-2020 22:36   Güncelleme : 08-12-2020 22:36

Lojistikte fark yarattı

Ebbi Lojistik, yoğun AR – GE süreci sonunda geliştirdiği askılı konteyner sistemi ile Avrupa ve Asya ülkelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Firma, başta İngiltere olmak üzere Fransa, Danimarka, İspanya, Amerika ve Kanada’ya transfer edilen konteynerların askılı kurulumunu gerçekleştiriyor.

Lojistikte fark yarattı

Yerli sermaye ile kurulan Ebbi Lojistik, geleneksel askılı sisteme kıyasla daha avantajlı bir sistem geliştirdi. Yoğun AR – GE çalışmaları sonucu hayata geçirilen proje için Türkiye ve PCT ülkelerinde patent alındı. 45 dakikada kurulum gerçekleşiyor.

FİRMALARA KOLAYLIK

Lojistik faaliyetlerinde kullanılmak üzere yenilikçi çözümler yaratmak ve bu çözümlerin kullanımını önce bölgesel sonrasında ise küresel boyuta taşımak üzere 2018’de kurulan Ebbi Lojistik, ilk 2 yılında Avrupa ve Asya ülkelerinin radarına girdi. Kurucu ortaklardan İlker Keşkek, Berna Aksoy ve Bekir Aksoy perakende, lojistik, iç ve dış ticaret alanında elde ettiği tecrübelerini buluşturarak sadece 45 dakika gibi kısa bir süre içinde tüm boyutlardaki konteynerlara uygulanabilen askılı konteyner sistemini geliştirdi. Sistem mevcut durumda belli bir konteynerda sevk edilen ürün miktarını yüzde 25 oranına kadar artırarak tekstil firmalarının lojistik faaliyetlerinin iyileştirilmesine yardımcı oluyor.

AĞIRLIK DENİZ YOLU

Ebbi Lojistik Direktörü Berna Aksoy, tekstil ürünleri üretiminin yoğun olarak gerçekleştiği ve denizyolu lojistik altyapısı olan Asya, Kuzey Afrika, Güney Amerika bölgelerindeki faal olduklarını söyledi. Berna Aksoy, “Global lojistik firmalarının Türkiye organizasyonları ile yerel, orta ve büyük ölçekli lojistik firmaları için çalışıyoruz. Sunduğumuz hizmet ile hazır giyim ürünleri, başta İngiltere olmak üzere, Fransa, Danimarka, İspanya, ABD ve Kanada’ya taşınıyor. Geleneksel askılı konteyner sistemi genellikle büyük ölçekli armatör firmalar tarafından kendi bünyelerinde kullanılıyor fakat geliştirdiğimiz yeni askılı konteyner sisteminin kurulum ve söküm işlemlerinin hızlı olması, daha az iş gücü gerektirmesi ve daha az maliyetli olması şirketler için büyük avantaj sağlıyor” dedi.