Lojistik
Giriş Tarihi : 29-01-2021 22:53   Güncelleme : 29-01-2021 22:53

Ekol, Fas’ta

Türkiye’nin önde gelen lojistik firmalarından Ekol, Fas’ta yapılanma çalışmalarına başladı. Şirket, İzmir Alsancak Limanı ile İspanya’daki Tarragona Limanı’nı birbirine bağlayan Ro-Ro hattı üzerinden Fas Tangier Limanı’na taşımacılık yapacak. Batı Avrupa’ya daha hızlı ulaşım sağlayacak bu hatla Ekol, Akdeniz’de etkili bir hizmet üçgeni oluşturmayı hedefliyor.

Ekol, Fas’ta

Ekol Lojistik; Türkiye, İspanya, Fas hattı ile Türkiye’den Fas’a 144 saat içerisinde teslimat yapacak. Cumartesi akşamına kadar Türkiye’nin dört bir yanından toplanan gönderiler hafta bitmeden Cuma günü Fas’ın her yerine teslim ediliyor. Salı akşamına kadar Fas genelinden toplanan yükler ise bir sonraki hafta başı pazartesi günü Türkiye’nin her bölgesine dağıtılıyor.

DAHA DA GELİŞECEK

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Ekol Lojistik Ülke Müdürü Arzu Ekiz “Hizmet ağımızdaki Fas’ta yeni bir yapılanmaya girdik. Bunun ilk adımını ise Fas Tangier Limanı üzerinden sunduğumuz taşımacılık hizmetimiz oluşturdu. Bu yolla müşterilerimiz için önemli avantajlar yaratıyoruz. Fas, Afrika ülkeleri içerisinde Türkiye’nin en fazla ticaret yaptığı beşinci ülkelerden biridir. Ekol, sunduğu hizmetler ile bu iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine daha da katkıda bulunacaktır. İlerleyen günlerde de hizmet ağımızı büyüterek daha geniş coğrafyalara kaliteli ve kesintisiz hizmet sunmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.