Lojistik
Giriş Tarihi : 18-04-2021 19:19   Güncelleme : 18-04-2021 19:19

Azerbaycan’a köprü

Lojistik firmalarından Ares, Avrupa’daki şirketlerinin desteğiyle Azerbaycan’da büyümeyi hedefliyor. Şirket ortağı Engin Kırcı, “Avrupa ülkeleri ile Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki taşımalara ağırlık vereceğiz” dedi.

Azerbaycan’a köprü

Ekonomileri hızla büyüyen Azerbaycan ve Gürcistan’ın dış ticareti son dört yılda yüzde 52 oranında artış gösterdi. Engin Kırcı, “Her geçen gün Avrupa ile ticareti artan iki ülkeden bahsediyoruz. Bu durum lojistik sektörü için de büyük önem taşıyor. Biz de bu alandaki pazar payımızı artırmaya çalışacağız” açıklamasını yaptı.

ARAÇLARA ENGEL YOK

Romanya ve Fransa’daki şirketleri sayesinde Avrupa’da güçlü bir lojistik altyapısı kurduklarına dikkati çeken Kırcı, “Avrupa’daki şirketlerimiz, çalışanlarımız, araç ve ekipmanlarımız sayesinde Türkiye transit Gürcistan ve Azerbaycan taşımalarda da Avrupalı şirketlerin tercih ettiği lojistik partner oluyoruz. Avrupa’dan teslimat noktasına direkt karayolu ile ulaşabildiğimiz gibi, Ro-Ro ve demiryoluna entegre multimodal taşımalar ile de hareket edebiliyoruz” dedi. 3’üncü ülke taşımalarının önemli bir kısmı Avrupa ülkelerinden Gürcistan ve Azerbaycan’a yapılıyor. Avrupa’ya ihracat yapacak firmalara da özel çözümler sunacaklarını ifade eden Kırcı, “AB normlarına uygun araç filomuz ile gıda, tekstil, kimya ve sağlık başta olmak üzere birçok sektöre zamanında ve güvenli lojistik hizmeti sunuyoruz. Komşu ülkelerimizdeki uluslararası ticaret yapan şirketlere de rekabet avantajı sağlayacağız” diye konuştu.