Lojistik
Giriş Tarihi : 19-06-2021 15:36   Güncelleme : 19-06-2021 15:38

Demek ki hükümet nakliyeciyi görüyormuş!

Her fırsatta bazı sektör mensuplarının “Cumhurbaşkanımız bizi görmüyor, bakanlarımız biri görmüyor, bürokratlar bizi dinlemiyor, uluslararası nakliyeciler sahipsiz. Biz ülkeye döviz kazandırıyoruz” diye ettikleri feryadın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, ziyaret ettiği GKN Kargo’da lojistik sektörünün sorunlarını dinledi.

Demek ki hükümet nakliyeciyi görüyormuş!

Sektörün en genç firması olarak, salgın döneminde yakaladığı büyüme ivmesiyle dikkat çeken GKN Kargo, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’yi ağırladı. Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek’le sektörle ilgili değerlendirmelerde bulunan Nebati; GKN Kargo gibi genç ve dinamik şirketlerin, taşımacılık ve kargo gibi hızlı büyüyen bir sektörde, büyük katkılar yaparak katma değer ve istihdam sağladıklarını söyledi.

KAPIMIZ HERKESE AÇIK!

Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, “GKN Kargo gibi genç ve dinamik şirketler, taşımacılık ve kargo gibi hızlı büyüyen bir sektörde, katma değer ve istihdam sağlayarak büyük katkılar sunuyorlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak salgın sürecinde verdiğimiz destekler ile halkımızın bir nebzede olsa rahat nefes almasını sağladık. Gerek Ticaret Bakanlığı, gerek Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı gerekse Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak biz lojistik sektörünün yanında olarak sorunlarının çözümüne destek oluyoruz. Kapımız tüm vatandaşlarımıza açık” dedi. Gökhan Akyürek ise devletimizin salgın sürecinde verdiği destek ve sektörün sorunlarına kulak verdikleri için teşekkürlerini iletti. Sektörde yaşanan sorunların da gündeme geldiği görüşmede; hızlı büyüyen her sektör gibi bazı kaynak ve istihdam problemleri yaşanabileceğini, ancak her dinamik sektörde olduğu gibi doğru yatırım ve planlamayla bu sorunların da kolayca aşılabileceği değerlendirmesi yapıldı.