Lojistik
Giriş Tarihi : 30-09-2021 20:24   Güncelleme : 30-09-2021 20:41

Çobantur göz doldurdu

Türk-Alman lojistik ağı Çobantur Boltas, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da gerçekleştirdiği proje taşımalarıyla fark yarattı. Şirketin Türkiye Lojistik Direktörü Cumhur Erzurumluoğlu, uluslararası yapıları ve deneyimli ekipleri sayesinde büyük yüklerin üstesinden başarıyla geldiklerine dikkati çekti.

Çobantur göz doldurdu

Proje taşımacılığında uzun yıllara dayanan tecrübesiyle öne çıkan Türk- Alman lojistik ağı Çobantur Boltas, bu alanda verdiği hizmetlerle fark yaratıyor. Gabari dışı olarak da tabir edilen, boyut ve ağırlık açısından standart taşıma kabına sığmayan yüklerin ulusal ve uluslararası lojistiği konusunda uzman ekibiyle hizmet veren şirket, bu alandaki yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor.

RİSKİ YOK ETTİ!

Cumhur Erzurumluoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada bu taşıma organizasyonlarını her şirketin yapamayacağına dikkati çekti. Proje taşımacılığındaki sırrın, sürece yön veren yönetim ve ekip olduğunu ifade eden Erzurumluoğlu “Çalışanlarımızın alanında deneyimli olması başarımızı artırıyor. Ekibimiz, taşınacak yük ile ilgili daima bilgi sahibi olmaya özen gösteriyor. Ülkelerin bu alandaki yasal prosedürlerini de çok iyi biliyoruz. Köprüleri, yolları santim santim hesaplıyoruz” dedi. Proje taşımacılığında riski azaltmak adına farklı disiplinlerle hareket ettiklerini vurgulayan Erzurumluoğlu, “Güzergâh analizi, izin belgeleri, bürokratik süreçler, yol bakım çalışmaları gibi birçok detay üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Taşıma sigortasına büyük önem veriyoruz. Aynı zamanda tedarikçilerimizi olabildiğince sınırlı tutarak riski daha da azaltıyoruz” diye konuştu.

YATIRIMLARA DEVAM!

Proje lojistiği operasyonlarını kendi ekipmanlarıyla gerçekleştirmeye özen gösterdiklerini söyleyen Erzurumluoğlu, mevcut filolarına 5 adet low-bed daha eklediklerini aktardı. Erzurumluoğlu, “Bu yatırıma ek olarak 6-8-10 akslı yeni low-bed alımıyla Avrupa’ya da kendi araçlarımızla proje taşımacılığı yapmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki iki yıl içinde proje taşımacılığında yüzde 25’lik bir büyüme öngörüyoruz” dedi. Çobantur Boltas yakın zamanda 5,20 metre yüksekliğinde 4,80 metre çapında büyük kazanların taşımasını gerçekleştirdi. Şirket, Kocaeli Yarımca Limanı’ndan kiralanan vinç ve gemi ile önce Bandırma Limanı’na ardından da low-bedler ile Kütahya’ya son taşımayı yaptı.