Lojistik
Giriş Tarihi : 02-12-2021 22:19   Güncelleme : 02-12-2021 22:19

Filo Prometeon’a emanet

Endüstriyel lastik odaklı şirketlerden Prometeon, Türkiye’de filo iş birliklerini büyütmeye devam ediyor. Prometeon Türkiye şimdi de uluslararası nakliye sektörüne 1976’dan beri hizmet veren Frigo Nevnak Lojistik ile filo iş birliğine imza attı.

Filo Prometeon’a emanet

Pirelli lisansıyla endüstriyel ve ticari lastikleri üreten Prometeon Lastik Grubu, Türkiye’deki filo iş birliklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket bu doğrultuda; karayolu, havayolu, denizyolu ve intermodal taşımacılığı alanında uluslararası çapta hizmet sunan Frigo Nevnak Lojistik ile iş birliği yaptı.

TERZİ USULÜ ÇÖZÜM

İş birliği kapsamında Prometeon Türkiye, Frigo Nevnak Lojistik’in 170 araçlık filosuna Pro Services hizmetleri dahilinde yeni lastik ve kaplama lastik satışı, yurt içi-yurt dışı yol yardım,  filo yönetimi ve maliyetleri düşürmeye yönelik danışmanlık hizmeti sunacak. Filoda yer alan 1050 adet lastiğin ölçümleri ve raporlamaları Prometeon Türkiye tarafından yapılacak. Prometeon Filo Satış Müdürü İlke Bor, anlaşma ile ilgili “Her filo müşterimize özel terzi işi çözümler sunuyoruz. Müşterilerimiz asıl işlerine odaklanıyor. Lastikten maksimum verim elde etmelerini sağlıyoruz. Pro Services hizmetlerimiz sayesinde kilometre başına lastik maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olduğumuz iş birliklerimizin sayısını her geçen gün artırıyoruz. Lastik yönetimi konusunda uzmanlığımızı ve sektör öncülüğümüzü, Frigo Nevnak’a sunmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

HİZMETTE SINIR YOK

Frigo Nevnak Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Gözkaya ise konuya ilişkin şöyle konuştu: “Prometeon'un Pro Services çözümleri kapsamında firmamıza sunacağı hizmet ile lastik kaynaklı maliyetlerimizi düşüreceğimize ve öngörülebilir bir lastik bütçesiyle çalışacağımıza inanıyoruz. Lastiklerimizi Prometeon'a emanet ederek ana işimize daha iyi odaklanacak ve dünya çapındaki taşıma operasyonlarındaki başarımızı bir adım daha öteye taşıyacağız. Yaptığımız iş birliğinin lojistik sektörüne bir örnek olacağına inanıyorum. Prometeon Türkiye, iş birliğimiz kapsamında ayrıca Pro Services çatısı altında yürütülen yeni lastik ve kaplama lastik ihtiyaçlarımızın tespiti, düzenli saha çalışmaları ve hurda lastik analizi ile zamanında tespit ve müdahale, doğru hava basıncı uygulaması ve stok yönetimi hizmetlerini de sunacak.”