Lojistik
Giriş Tarihi : 02-12-2021 22:45   Güncelleme : 02-12-2021 22:45

Hilal’in ortağı Goodyear

Lastik üreticilerinden Goodyear, ülkenin önde gelen lojistik firmalarından Hilal Trans’ın tercihi oldu. İmzalanan sözleşme kapsamında Hilal Trans 2025 yılına dek lastik alımını Goodyear’dan yapacak.

Hilal’in ortağı Goodyear

Orta Avrupa, Baltık ve Balkan ülkeleri sahasında lojistik hizmet veren Hilal Trans, halihazırda bin araçlık filosuya sahip. Goodyear ve Hilal Trans arasındaki anlaşma ile Türkiye’de bir ilke de imza atılmış oldu. Anlaşma kapsamında, Goodyear’ın DOR sistemi de Hilal Trans filosunun tesislerine kurulacak.

AKILLI ÇÖZÜMLER

Konuya ilişkin açıklama yapan Hilal Trans Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aras, “Günlük on bin ton taşıma kapasitemiz ile sektörün önemli firmalarından biriyiz. Filomuzun kompleks lojistik faaliyetinin sorunsuz yönetilebilmesi için araçlarımızda kullandığımız lastikler en önemli unsurlardan biri. Bu bağlamda Goodyear’ı tercih ettik. Önümüzdeki dönemde Goodyear’ın akıllı filo çözümlerinden ve sunmuş olduğu Drive Over Reader sisteminin sunduğu pratik çözümlerden faydalanmaya başlayacağız. İlerleyen süreçte Goodyear ile iş birliğimizin daha da pekişeceğine inanıyoruz” ifadesini kullandı.

VERİMLİLİK ARTACAK

Goodyear Türkiye Ticari Lastikler Direktörü Temel Doğanay ise, konuya ilişkin şöyle konuştu: “Alanında öncü Hilal Trans’ın, Goodyear lastiklerini tercihinden dolayı büyük gurur duyuyoruz. Goodyear ve Hilal Trans arasındaki bu güzel projenin uzun yıllar sürecek bir iş birliğine dönüşeceğine ve bu sinerjinin çalışmalarımıza daha yüksek performans ve verimlilik olarak yansıyacağını düşünüyoruz. Filonun tüm lastik operasyonları dijital olarak yürütülürken, lastik diş derinlikleri, lastik basınçları dijital olarak görüntülenerek raporlanacak. Düşük kilometre maliyeti sayesinde sektördeki lojistik firmaları için yoğun talep görecek bir konsepti ilk kez Türkiye pazarına sunduk.”