Lojistik
Giriş Tarihi : 11-04-2022 17:53   Güncelleme : 11-04-2022 17:53

Hedefi, ABD ve İngiltere

Soycan Şirketler Grubu, 715 milyon TL ciro ile kapattığı 2021 yılının ardından 2022’de yeni hedeflere odaklandı. Yeni pazarlara açılmak için yaptığı yatırımlara yılın ilk çeyreğinde ağırlık veren Soycan, CAG Logiscts tarafında Nordik hatlara ağırlık vermeyi, Zeynela Motor Vehicles ile yedek parça tedariki zincirini geliştirmeyi ve Sarpedon Global Trade özelinde KOBİ’lere hizmet açmayı planladı.

Hedefi, ABD ve İngiltere

Anadolu’nun çok kültürlü ticari geleneğini yerelden globale taşıyan Soycan Şirketler Grubu, faaliyet gösterdiği hizmet alanındaki yatırımlarıyla 2022 yılının ilk çeyreğini güçlü bir başlangıçla geride bıraktı. 2021 yılındaki 715 milyon TL’lik cirosunu artırmak adına grup şirketleri CAG Logistics, Sarpedon Global Trade ve Zeynela Motor Vehicles yatırımlarını hızlandıran Soycan, hizmet ve lokasyon ağını artırmayı hedefledi.

HAVA VE DENİZ

CAG Logistics’in hizmet kapsamını genişletmek için ilk adımları yılın ilk çeyreğinde attıklarını söyleyen Soycan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Soycan, “Yurt dışındaki ikinci şirketimizi kısa süre önce Romanya’da açtık. Romanya şirketimizde komple ve parsiyel taşımacılık hizmeti sunuyoruz. Bu şirketimiz özellikle Doğu Bloğu ülkelerine odaklanacak. Bu yıl içinde Nordik hatlardaki operasyonlarımıza ağırlık vermeyi; parsiyel taşımacılık hizmetlerimiz kapsamında Almanya, Hollanda, Belçika, Litvanya ve Letonya’daki kabiliyetimizi artırmayı hedefliyoruz. İntermodal hattımızı Ukrayna, Belarus ve Litvanya’yı kapsayacak şekilde Baltık sınırına kadar genişletmek istiyoruz. CAG Logistics olarak hacmi yüksek olan armatör ve hatlarla çalışarak, küçük boyutlu kargo yüklerinden büyük bazda charter uçak yüklemeleri de dahil olmak üzere tüm havayolu taşımacılığı ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde yanıt vermeyi planladık” dedi.

YÜZDE 50 ARTIŞ

Zeynela Motor Vehicles ile otomotiv tarafında ürün gamını geliştirmeye ve sektöründe öncü Türk markalarını yurt dışında temsil etmeye devam ettiklerini belirten Soycan, 2022 hedeflerine dair şöyle konuştu: “Yatırımlar özelinde geçtiğimiz yıl Belarus’ta hayata geçirdiğimiz Zeynela Finans Programı ile kısa vadede satışlarımızı yüzde 50 oranında artırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra semi-treylerin tüm versiyonları, kamu hizmet ekipmanları, askeri araçlar ve iş makineleri bazında yeni distribütörlük anlaşmalarının hazırlığı içerisindeyiz. Yedek parça tedarik zinciri konusunda da ülke bazında ön çalışmalarımıza başladık. Zeynela olarak doğru ürünü doğru pazara sunmaya, lokal ekiplerle multi-dil ve multi-kültürle hareket etmeyi sürdüreceğiz.”

KOMBİNE SİSTEM

Amazon Türkiye’nin resmi tedarikçisi unvanını elde eden Sarpedon Global Trade’in 2022 hedeflerini anlatan Soycan, “Hedefimiz, Türkiye’den pek çok büyük marka ile anlaşma yaparak Sarpedon Kids ve Sarpedon Global çatısı altında bu markaların ürünlerini e-ihracata açmak. Hem planlamasını yaptığımız kendi markalarımızı hem de anlaşmalı olduğumuz Türk markalarını bu ülkelerin tamamında satışa sunacağız. Bu yıl içinde KOBİ’lerimize de bu hizmeti açmayı planlıyoruz. Bizimle anlaşan bir KOBİ, ürününü Almanya, Amerika ve İngiltere’de satışa sunabilecek. Bu sayede Türkiye'deki küçük ve orta ölçekli firmaların yüklerini ABD ve İngiltere'ye taşıyarak, kombine bir sistem kuracağız. KOBİ'lerin yüklerini kapılarından alacak, tek elden bu iki bölgedeki müşterilerin ayağına kadar taşıyacağız” diye konuştu.