Lojistik
Giriş Tarihi : 28-06-2022 22:44   Güncelleme : 28-06-2022 22:44

Daha hızlı lojistik

Arkas Lojistik, Deneteam uygulaması aracılığıyla denetim süreçlerini online platforma taşıdı. Uygulama, Arkas Lojistik tarafından müşteriye sunulan tüm hizmetlerde standardizasyon sağlarken olası riskleri de anlık tespit ederek verimliliği artırıyor.

Daha hızlı lojistik

Lojistiğin Arkas’ındaki Güç mottosuyla, lojistik sektörünü geliştiren öncü yatırımlarına yurt içinde ve yurt dışında devam eden Arkas Lojistik, bölgesel güç unvanını korurken yeni açtığı Amerika-New Jersey ofisiyle de yurt dışı ağını kuvvetlendirdi.

VERİMLİLİK ARTTI

Türk ihracatçısına “dijital hızda taşımacılık” çözümü sunmaya başlayan Arkas Lojistik, kurum içinde denetim süreçlerini dijitalleştirdi. Denetim sürecindeki her aşamanın anlık ve şeffaf şekilde görüntülenmesini sağlayan uygulama sayesinde daha hızlı aksiyon alabilen Arkas Lojistik, mali kayıplarını azaltırken verimliliğini de artırmayı amaçlıyor. Bu uygulama, aynı zamanda Arkas Lojistik’in yurt içi birimlerinin tamamında standardizasyon sağlayarak İstanbul’dan Gaziantep’e kadar bütün iş ortaklarının aynı kalitede hizmet almasına yardımcı oluyor.

DİJİTAL DENETİM

Uygulama sayesinde verimlilik artırılırken, sahada yapılan tespitlerde hızlı aksiyon alındı. Devreye alınan Deneteam uygulamasıyla ayrıca yıllık denetim planlamalarına katılacak müfettişlere ya da denetçilere görev ataması da yapılıyor. Soru listelerini de içerisinde barındıran uygulamada, cevaplar ve puanlamalar da anlık gerçekleştiriliyor. Denetim kontrol listeleri ise müfettişlere/ denetçilere hazır sunuluyor. Bütün süreçler, paydaşlar tarafından anlık takip edilebiliyor, böylece denetim tespitleri aynı gün otomatik olarak ilgili iş birimlerine ve yöneticilere aktarılıyor. Geri dönüşler ise yine sistem üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu işlemler sonrasında ise denetim raporu yine otomatik olarak sistem tarafından oluşturuluyor.

VERİNİN GÜCÜ

Deneteam, ayrıca son üç yılın tüm denetim verilerinin yüklendiği bir veri tabanı görevi de görüyor. Böylece güncel tespitlerle geçmiş tespitler karşılaştırılabiliyor ve kurumsal hafıza oluşturuluyor. Uygulamada ayrıca risk kategorilerine göre analizler yapılarak gelişime açık alanlar belirleniyor, üst yönetimle eş zamanlı paylaşılıyor.  Böylece operasyonel ve mali kayıp riski yaratan konularda hızlı reaksiyon alınıyor. Bu sayede verimliliğini artıran Arkas Lojistik, müşteri memnuniyetini de odağında tutmaya devam ediyor.