Lojistik
Giriş Tarihi : 24-08-2022 23:16   Güncelleme : 24-08-2022 23:16

Ceva büyüyor!

Lojistik firmalarından Ceva, Afrika odaklı uluslararası yük taşımacılığı uzmanı Spedag Interfreight’ı satın aldı. Afrika’nın 44 ülkesinde faaliyet gösteren Ceva, bu alım ile birlikte küresel büyüme stratejisinde yeni adımlar attı.

Ceva büyüyor!

Ceva, Spedag Interfreight’i merkezi İsviçre’de bulunan bir aile şirketi olan nakliye ve lojistik şirketi M+R Spedag Group'tan satın aldı. Spedag Interfreight, enerji, altyapı, yardım, destek, petrol ve gaz ile emtialar dahil olmak üzere, Doğu Afrika’daki en yetkin ve güvenilir lojistik sağlayıcılarından biri. Satın alma işleminin tamamlanması sonucunda Kenya, Uganda, Tanzanya, Ruanda ve Güney Sudan’daki 24 yerleşim bölgesinde yaklaşık 400 çalışan Ceva’ya katıldı.

KÜRESEL ERİŞİM

Ceva Lojistik, Spedag Interfreight’ın yerel pazar anlayışını Ceva’nın önde gelen küresel ağına ekleyerek küresel düşün, yerel hareket et büyüme stratejisine bağlı kalmaya devam etti. Bu satın alma, Afrika’da 44 ülkede faaliyet gösteren Ceva’nın küresel uçtan uca lojistik kabiliyetini daha da artıracak; Afrika pazarının 2025 yılına kadar gelirinin önemli bir bölümünü oluşturmasını hedefleyen Ceva’ya Doğu Afrika’daki büyümesini hızlandıracak.

DEVAMI GELECEK

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ceva Logistics İcra Kurulu Başkanı Mathieu Friedberg, “Doğu Afrika’da Spedag Interfreight’ın katılmasıyla stratejik büyüme planımızdaki önemli bölgesel girişimleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu satın alma, yakın geçmişte satın aldığımız Ingram Micro CLS ve ColisPrivé ile birlikte, son iki yılda Afrika’daki organik büyümemiz ve şirket birleşme ve satın alma faaliyetimizin mükemmel bir devamı niteliğindedir. Deneyimli yerel ekiplerimiz sayesinde, küresel ölçeğimiz çok çeşitlilik arz eden, duyarlı lojistik çözümler sunmamızı sağlamaktadır” ifadesini kullandı.