Lojistik
Giriş Tarihi : 01-10-2022 21:00   Güncelleme : 01-10-2022 21:00

Uçak alacak!

Türk nakliye şirketlerinden Asset Lojistik, yaptığı yatırımlarla adından söz ettirmeye başladı. 2022’yi yatırım yılı ilan eden şirket, Almanya’da ofis açtı. Kendi uçağını almaya planlayan Asset Lojistik, İtalya, Uzakdoğu ve ABD’de yıl içerisinde ofis açarak müşterilerine daha yakın olacak.

Uçak alacak!

Asset Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Tekin, 2022 yılı sonuna kadar yatırımlara devam edeceklerini açıkladı. Tekin, yatırımlar sonrası şirketin yurtiçi ve yurtdışı ağlarının da güçleneceğini dile getirdi. Tekin, “Bir Türk markası olarak Asset’in, global anlamda her kıtada kendi operasyon merkezleri ile hizmet vermesini hedefliyoruz” dedi.

HIZLI BAŞLADI!

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Uğur Tekin, “Ekim ayı itibariyle Almanya’nın önemli lojistik merkezlerinden biri olan Köln’de 5 bin metrekarelik bir depoyla hizmet vermeye başladık. Almanya ofisini gümrük olarak da etkin bir şekilde kullanılmasını planlandık. Alman Gümrüğü’ne gerekli teminatlar yapıldı ve eğitim programı başladı. Gümrük, Türkiye’de bizim güçlü kaslarımızdan biridir. 2022 yılı bitmeden Asset olarak Almanya’da da gümrük işlemlerimizi tamamen kendimiz yapmayı hedefliyoruz. Havayolu taşımacılığı için gerekli olan IATA belgesine de sahip bir firmayız. Uçak kiralamayla ilgili fizibilite yapılıyor. Daha sonra verimliliğe göre kendi uçaklarımızla hareket etmeyi düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

REKOR BÜYÜME

Asset’in hem operasyonel hem de finansal performans olarak hedeflerin ötesinde büyüme kaydettiğine dikkat çekerek Tekin şöyle devam etti: “Cirolarımızı geçen yıla göre; Asset Worldwide Express ile yüzde 112, Asset Hava Kargo’da yüzde 65, Asset Deniz Taşımacılığı’nda yüzde 35, Asset Kara Taşımacılığı’nda yüzde 44 artırdık. Gümrük ile ise bu yıl yüzde 60 büyüme kaydettik. 2022 yılını totalde 65 milyon dolar ciro ile kapamayı hedefliyoruz İzmir, Mersin ve Adana’da yaptığımız yatırımlarla da hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.”