Lojistik
Giriş Tarihi : 03-10-2022 18:52   Güncelleme : 03-10-2022 18:52

Globelink Ünimar, sertifikasını aldı!

Lojistik şirketlerinden Globelink Ünimar, Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası (YYS) aldı. Şirket, YYS ile artık gümrük süreçlerinde özet beyan işlemleri daha kısa sürede gerçekleştirebilecek.

Globelink Ünimar, sertifikasını aldı!

Globelink Ünimar, müşterilerine sunduğu hizmete bir yenisini ekledi. Şirketi, Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’nı alarak gümrük özet beyan işlemlerinde müşterilerine hızlı çözümler sundu.

GÜVENİLİR ŞİRKET!

Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası (YYS), uluslararası lojistik ve ticaret faaliyetleri yürüten ve gümrük yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren işletmelere veriliyor. Ayrıca sertifikaya sahip olabilmek için Türkiye Gümrük Bölgesi sınırları içerisinde en az üç yıldır faaliyette olmak, ISO 9001 ve ISO 27001 başta olmak üzere çeşitli kalite belgelerine sahip olmak gerekiyor. Daha da önemlisi bu işletmelerin temiz bir sicile sahip olması ve gümrük işlemleri sırasında geçmiş dönemlerde oluşmuş cezasının bulunmaması gerekiyor. Sadece ülkemizde değil dünyanın pek çok ülkesinde Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’na sahip şirketler gümrük otoriteleri tarafından güvenilir şirketler olarak kabul ediliyor. İlave şartlar sağlanması koşuluyla bu şirketler lojistik faaliyetlerinde izinli gönderici ya da izinli alıcı olarak da işlem yapabiliyor ve ithalat ihracat yapan şirketlerin yüklerini gümrüklü alan olarak kabul edilen kendi tesislerinde yükleme veya boşaltma yaparak lojistik süreçlerinin hızlanmasını sağlıyor.

AVANTAJ SAĞLADI!

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Globelink Ünimar Direktörü Ebru Fedakar, “YYS, uzun bir hazırlık süreci olan ve gerçekten zor kazanılan bir belgedir. Ekip olarak çok iyi hazırlandık ve tüm süreçleri ve denetimleri başarı ile tamamladık. Geniş acente ağıyla birlikte tedarik zincirinin her adımında uçtan uca lojistik hizmeti sunan şirketimiz, Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası gibi ayrıcalıklarla, müşterilerine sağladığı kalite standardını artırmayı hedefliyor. 32 ülkede 110’u aşkın ofisimiz bulunmaktadır. Aldığımız bu sertifika ile iş ortaklarımıza halihazırda verdiğimiz kaliteli hizmete katkı sağlamayı planlıyoruz. Hedeflerimize ulaşmakta emin adımlar ile ilerleyen firmamız için bundan sonraki hedef izinli gönderici ve izinli alıcı olabilmektir. Aldığımız bu belge, ithalat ve ihracat beyannamesine veya özet beyana yazılması gereken bilgilerin bir kısmının yazılmaması ya da eklenmesi gereken belgelerin bazılarının eklenmemesi, götürü teminat uygulamasından yararlanma ve taşıt üstü işlem imkanını da mümkün kılıyor” dedi.