Lojistik
Giriş Tarihi : 03-10-2022 23:32   Güncelleme : 03-10-2022 23:32

Frigo ile güçlendi

Korona Virüs sürecinde frigo taşımacılık hacmini ikiye katlanan Transbatur Logistics, yeni yatırımlarla araç ve ekipman sayısını arttırdı. Özmal frigorifik araç sayısını 123’e çıkaran şirket, ilaç dışı taşımalarını da 4 katına çıkardı. Transbatur Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dilmen, “Salgın sonrasında artan talep doğrultusunda ilaç dışı frigo ürün taşımalarında da hedeflerimizin üzerinde bir artış yakaladık” dedi.

Frigo ile güçlendi

Frigo ürün lojistiğinde uzmanlaşan Transbatur Logistics, bu yıl ilaç dışı frigo taşımalarda hedeflerinin üzerinde bir büyüme yakaladı. Türkiye ile Avrupa, BDT, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya ülkeleri arasında taşımacılık hizmeti veren şirket, özmal frigorifik araç sayısını da yaptığı yatırımlarla yükseltti.

HIZLI BÜYÜME

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Transbatur Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dilmen, yola çıktıkları günden bu yana Türkiye’de ilaç üretiminin ve ihracatının artması üzerine frigo taşımacılık altyapısına önemli yatırımlar yaptıklarını söyledi. Özellikle salgın sürecinde ilaç ve soğuk zincir taşımacılığında ciddi büyüme oranlarına ulaştıklarını anlatan Dilmen, bu dönemde frigo taşımacılık hacimlerinin ikiye katlandığını ifade etti.

TAŞIMALARI ARTTI

Salgın sonrası artan talep doğrultusunda ilaç dışı taşımalarının çok hızlı büyüdüğünü dile getiren Dilmen, “İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) sertifikasına da sahip olduğumuz için salgın sürecinde ilaç taşımalarımızın toplam içindeki payı çok yüksekti. Bu yıl hizmet verdiğimiz sektörleri çeşitlendirmeye odaklandık. İlaç dışı frigo ürün taşımalarımızı 4 katına çıkardık”  diye konuştu. Özel donanıma sahip frigolu araçları sayesinde farklı ısı değerlerinde taşınması gereken yükleri aynı araçta farklı bölümlerde taşıyabildiklerine değinen Dilmen, bu sayede müşterilerine navlun avantajları sunabildiklerini de dile getirdi.

DÖNÜŞÜMÜN ÖNEMİ

Taşımalarının, Benelüks ülkeleri başta olmak üzere Türkiye- Avrupa hattında yoğunlaştığını dile getiren Dilmen, “Özellikle Kafkasya ülkelerinden Avrupa’ya üçüncü ülke taşımaları da yapıyoruz. İngiltere ihracat - ithalat seferlerimizi önümüzdeki dönemde daha da artırmayı planlıyoruz” dedi. Dilmen, operasyonlarının tamamına yakınını kara yoluyla gerçekleştirdikleri için yeşil dönüşüme büyük önem verdiklerini ve Ekim ayında yapacakları yatırım sonrasında filolarının tamamının Euro 6 araçlardan oluşacağını da sözlerine ekledi.