Lojistik
Giriş Tarihi : 30-11-2022 20:46   Güncelleme : 30-11-2022 20:46

Polonya’ya açıldı

Norther Global Logistics (NGL), Avrupa içi taşıma organizasyonlarını yönetmek için Polonya’da şirket kurdu. NGL, aynı zamanda Sosnowiec şehrinde de depo yatırımı yaptı.

Polonya’ya açıldı

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında entegre lojistik hizmetler sunan NGL, coğrafi olarak Avrupa’nın merkezinde yer alan Polonya’da yatırım yaptı. Şirket ortağı Ferhat Emanetoğlu, bu yatırımla birlikte taşımalarda rekabetçi çözümün yanı sıra ciddi avantaj sağlayacaklarını açıkladı.

MALİYET DÜŞECEK

Avrupa içi lojistik operasyonlarını Polonya’dan yöneteceklerini ifade eden Emanetoğlu, yaptıkları depo yatırım ile de dağıtım merkezi oluşturduklarını söyledi. Emanetoğlu, “Sosnowiec’deki depomuz hizmete başladı. Polonya’ya komşu ülkelere taşınacak yükleri de buradaki depomuzda toplayacağız. Burayı uygun bir ara yükleme noktası haline getireceğiz. Böylece hem iş hacmimizi arttırıp hem de maliyetleri düşürerek piyasaya daha rekabetçi fiyatlar sunmayı hedefliyoruz” dedi.

YARIMLAR SÜRECEK

Emanetoğlu, Polonya’nın yurt dışı yatırımları anlamında bir başlangıç olduğunun altını çizdi. Emanetoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’da önemli bir üretim ülkesi haline dönüşen Polonya’nın firmalarıyla da ağımızı genişletip pazar payımızı artıracağız. Gelecekte Avrupa’da sürdürülebilir büyümemizi artırmaya yönelik yeni yatırımlarımızı da devam ettirmek istiyoruz. Burada yapacağımız her yatırım, müşterilerimize sunacağımız daha rekabetçi avantajlar anlamına geliyor.”