Lojistik
Giriş Tarihi : 23-12-2022 23:40   Güncelleme : 23-12-2022 23:40

İstanbul’da büyüyor!

Türkiye’de lojistik hizmetleri sunmaya başlayan Cargo Partner, vites yükseltti. Cargo Partner Türkiye Genel Müdürü Kürşad Tanrıverdi, “Hadımköy’de lojistik merkezimizi açacağız. Tuzla da ise bir depo yatırımı daha düşünüyoruz. Yeni yatırımımız ile birlikte personel istihdamımız da artacak” dedi.

İstanbul’da büyüyor!

Avusturya merkezli Cargo Partner, Türkiye’de krizi fırsata çevirmenin hesaplarını yapıyor. 145 kişi ile Türkiye’de hizmet veren firma, 2023 yılı içerisinde İstanbul Avrupa yakasında yatırım yapma kararı aldı. Şuanda 145 kişi ile müşterilerine lojistik hizmeti sunan firma, yeni yatırımla birlikte istihdamını 250’ye yükseltecek. Cargo Partner, Türkiye’de 5 yıl önce yüzde 100 Avusturya sermayesi ile kuruldu ve 8 şehirde 10 ofisi ile müşterilerine hizmet veriyor.

SEKTÖR DEĞİŞİYOR!

Salgın döneminde lojistik sektörünün çok parladığını dile getiren Cargo Partner Türkiye Genel Müdürü Kürşad Tanrıverdi, “Şirket olarak Türkiye’de oldukça iyi işler yaptık. Dünyada lojistik endüstrisi özellikle Korona Virüs sonrası çok değişti ve e-ticaret ön plana çıktı. Bunun üzerine Cargo Partner standart yatırımlarına bir de Hadımköy’de 20 bin metrekarelik lojistik merkezi yatırımı ekleme kararı aldı. Şu anda oldukça modern bir teknolojiye sahip ve de pahalı bir yatırımı tamamlamak üzereyiz. Lojistiğin her türlü adımlarını burada biz müşterilerimize hizmet olarak sunacağız. Yani Çin’de bir noktadan aldığımız bir ürünü Türkiye’deki herhangi bir alıcıya, e-ticaret noktasında şahıslara dağıtımına kadar gideceğiz” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE, ÇOK CAZİP

Türkiye’nin coğrafya açısından çok önemli bir noktada bulunduğunu dile getiren Kürşad Tanrıverdi, yabancı lojistik yatırımının Türkiye’de oldukça fazla olduğuna dikkat çekti. Sektöre bakıldığında 200-250 civarında yabancı yatırımcı olduğunu ifade eden Tanrıverdi, oldukça yoğun rekabetin yaşandığı ama aynı zamanda avantajların olduğu bir sektör olduğundan bahsetti. Ülkede coğrafyadan, popülâsyondan dolayı avantajlar ve dezavantajlar olduğunu ama günün sonunda çok dinamik bir piyasanın bulunduğunu dile getiren Tanrıverdi, şunları kaydetti: “Lojistik olarak elimizden geldiğince modern teknolojiler kullanıyoruz. Büyük yatırımlar yapılıyor. Yabancı yatırımcının Türkiye’de güven duyduğunu düşünüyoruz.”