Lojistik
Giriş Tarihi : 21-01-2023 12:41   Güncelleme : 21-01-2023 12:41

Denizde yükseliyor!

Lojistik firmalarından EvoLog, 2023’te Rusya pazarındaki araç kapasitesini 10 bin TEU’ya yükseltmeyi hedefliyor. EvoLog Genel Müdürü Halil Özendi, “Pazar bilgimizle birlikte yapacağımız yatırım sonrası deniz yolu taşımacılığında büyük söz sahibi olmak istiyoruz” dedi.

Denizde yükseliyor!

Azerbaycan ofisini açan EvoLog Lojistik, bölgeye havayolu ve karayolu taşımacılığındaki pazar deneyimini götürdü. Şirket, yıl içerisinde yapacağı yatırımlarla Rusya’daki denizyolu taşımacılığı ile de bölgedeki uzmanlığını ve hizmet kalitesini güçlendirmeyi amaçlıyor.

HEDEF BÜYÜK!

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan EvoLog Genel Müdürü Halil Özendi, “Rusya limanları uzun yıllardır düzenli servis ağımızın içinde yer alan bir bölgedir. 2022 yılının Şubat ayında başlayan durumun, mevcuttaki talebi artıracağını öngördük. Oradaki en büyük açık, Türkiye’den birçok limana olan parsiyel konteyner taşımacılığının bu bölgeye daha önce hiç denenmemiş olmasıdır. Bunun en büyük nedeni karayolu ile bu hizmetin sağlanması ve gümrüksel anlamda karşılaşılabilecek zorluklardı. Ancak şartlar karayolu ticaretini güçleştirdi ve bu da denizyoluna olan talebi hem maliyet hem transit süre avantajı göz önünde bulundurarak arttırdı. Biz de bölgedeki acente gücümüz ve pazar bilgimizle denizyolunda yüksek hacimler yakaladık” ifadesini kullandı.

YATIRIMA DEVAM!

Halil Özendi, açıklamasına şöyle devam etti: “Dünya’da ana ticaret rotaları hiç değişmedi. Sadece dönemsel ve konjonktürel olarak önemleri azaldı ya da arttı. İpek Yolu da bunlardan biridir. Ülkemize olan yakın ekonomik ve siyasi ilişkileri sebebi ile Azerbaycan, bizim için stratejik bir noktadır. Yatırımımız ile Kobilerimizin e-ticarette stratejik pazarlarına erişimlerini kolaylaştırdık. Bu sayede onların rekabet kapasiteleri de arttı. Azerbaycan MMC, yurtdışındaki beşinci yatırımımızdır. Mikro ihracat yükleri dâhil tüm taşıma modlarına hâkim deneyimli ekibimizde burada hizmet veriyoruz. Potansiyeline çok inandığımız EvoLog Azerbaycan MMC’nin, diğer Türk devletlerine yapacağımız yatırımların öncüsü olmasını hedefledik. 2023 yılında en azından bir Türk devletine daha yatırım yapmayı planlıyoruz.”