Lojistik
Giriş Tarihi : 21-01-2023 22:29   Güncelleme : 21-01-2023 22:29

Yeni yıla hızlı girdi

Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alan Alışan Lojistik, 2023 yılına yeni bir yatırım hamlesi ile başladı. Şirket, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde yanıcı kimyasal ürün ve gıda maddeleri depolama/ elleçleme alanları olarak tasarladıkları toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni deposunun operasyonuna başladı.

Yeni yıla hızlı girdi

37 yıldan bu yana birçok sektörün yanı sıra, ulusal ve uluslararası arenada ağırlıklı olarak hızlı tüketim malları ve kimya sektörlerine hizmet sunan Alışan Lojistik, depolama alanlarına bir yenisini daha ekleyerek yeni yılın ilk yatırım haberini duyurdu. Firma, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde 8.200 m2 yanıcı kimyasal ürün ve 4.100 m2 gıda maddeleri depolama/elleçleme alanları olarak tasarladıkları toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni deposunda operasyona başladı. Toplamda 13.650 palet kapasitesine sahip yeni depoda özellikle kimyasallar ve gıda bileşenleri endüstrisinde lider global bir tedarikçi olan Azelis müşterisine kimya, gıda ve laboratuvar ürünleri için depolama hizmeti verecek.

YATIRIMA DEVAM!

Konuya ilişkin açıklama yapan Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, “2022 yılı bizim yatırım yılımız oldu. Öncelikle İstanbul-Tuzla, Kocaeli-Gebze, Konya, Gaziantep, İskenderun’da bulunan Multi-user Depolama alanlarımız ile Yalova, Tekirdağ, Bursa, İzmir, Muğla, Ankara, Konya, Antalya, Mersin, Adana, Şanlıurfa, Samsun’da bulunan Müşteri Dedike Depolama alanlarımıza ek olarak Eskişehir’de müşterilerimizin depolama ihtiyaçlarına yeni bir katkı sağladık. 2023 yılına ise Dilovası Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 12.300 m2 kapalı alana sahip yeni depomuzdan operasyonlarımız ile başladık. Bu yeni yatırım depomuzu da müşterilerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak biçimde tasarlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Alışan Lojistik olarak 2023 yılında da yeni yatırımlarımızı hız kesmeden sürdürecek. Tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı işlere imza atmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.