Lojistik
Giriş Tarihi : 25-01-2023 22:30   Güncelleme : 25-01-2023 22:30

Ceva, iddialı

Lojistik alanda faaliyet gösteren Ceva, 2022 yılında alımını gerçekleştirdiği Gefco’nun operasyonları ile global bitmiş araç lojistiği için özel birim kurdu. 4 bin kişinin görev yapacağı birimde bin 600 kamyon ve 3 bin araç nakliye vagonu konumlandırıldı.

Ceva, iddialı

Fransız otomotiv şirketi Peugeot tarafından 1949 yılında kurulan Gefco, 47 ülkede 11 bin 500 çalışanı ile faaliyet gösteriyor. Avrupa’da bitmiş araç lojistiği ve multimodal uluslararası taşımacılıkta uzman olan şirket, yılda beş milyondan fazla araç sevkiyatı gerçekleştiriyor.

ÇALIŞMALARA DEVAM

Gefco şirketinin satın alınması ve entegrasyonu sonrasında Ceva, en büyük lojistik şirketi ve otomotiv lojistiği çözümleri alanındaki lider global isimlerden biri oldu. 2022 yılı Ekim ayında dünya genelinde başlanan Gefco faaliyetlerinin uyum ve marka değişim süreçlerinin 2023 yılı içinde tamamlanması planlanıyor.

ALANINDA LİDER

Lojistik şirketi Ceva, halihazırda en büyük 15 global otomotiv üreticisinden 14’üne ve sayısız global otomotiv parçası tedarikçisine; inbound’dan üretime, bileşenden satış sonrası hizmetlere kadar çeşitli lojistik çözümleri sunuyor. Gefco’nun satın alınmasının ardından tüm araç dağıtım ve taşımacılığı hizmetlerinin eklenmesiyle Ceva, global otomotiv sektörüne ürün yaşam döngüsünde ihtiyaç duyulabilecek çözümleri eksiksiz olarak sunacak duruma geldi.