Lojistik
Giriş Tarihi : 27-03-2023 19:09   Güncelleme : 11-04-2023 21:20

Hızlı teslimat önemli!

Türkiye’nin küresel mobilya ihracatından aldığı payı hızla artırıyor. Intermax Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çelikel, “İhracatımızın yükselen değeri mobilya sektöründe güçlü stoklar yerine hızlı tedarik ve lojistik önem kazandı” dedi.

Hızlı teslimat önemli!

Tasarımlarında küresel ve yerel trendleri yakından takip eden mobilya sektöründe, dış talep rekor üstüne rekor kırıyor. Korona Virüs sonrası artan hızlı teslimatta, coğrafi konumuyla Türkiye’nin önemi daha da öne çıktı. TÜİK verilerine göre mobilya ve yatak takımı eşyası ihracatı geçen yıl 2021’e kıyasla yaklaşık yüzde 10 artarak 4 milyar 632 milyon dolarla rekor tazeledi.

HIZLI TEDARİK

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Intermax Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Çelikel, mobilya taşımacılığı alanında Avrupa hattında sundukları entegre lojistik hizmetler sayesinde öne çıktıklarını dile getirdi. Çelikel, “Uluslararası mobilya taşımalarında özel donanımlı araç ve ekipman kullanmaktayız. Alanında uzman personellimiz ile hizmet veriyoruz. Güvenli şekilde paketlenen mobilya ürünlerinin yükleme ve boşaltma işlemlerini özenle gerçekleştiriyoruz. İhracatımızın yükselen değeri mobilya ürünlerini yurt dışına güvenle taşıyor, zamanında ve hasarsız teslim ediyoruz. İhtiyaç halinde Türkiye’nin yanı sıra başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinde depolama ve stok yönetimi hizmeti de veriyoruz” ifadesini kullandı.

AĞIRLIK AVRUPA

Sektörde moda akımların çabuk değişebildiğini dile getiren Çelikel, farklı kuşakların farklı tarzları tercih ettiğini, bu nedenle güçlü stoklar yerine talebe göre üretim ve hızlı tedarikin önem kazandığını ifade etti. Küresel çaptaki tedarik sorunlarına karşın yerli lojistik firmalarının hızlı ve güvenli teslimatla öne çıktığına dikkati çeken Çelikel, şöyle devam etti: “Lojistik şirketleri ve çalışanlarının da yoğun gayretleri ve destekleriyle Türkiye, küresel mobilya ihracat pazarından aldığı payı artırıyor. Son dönemde özellikle gelişmiş, zengin ülkelere ihracat hızlandı. TÜİK verilerine göre geçen yıl ihracatın yaklaşık yarısı Avrupa ülkelerine yapıldı.”