Lojistik
Giriş Tarihi : 16-04-2023 15:11   Güncelleme : 16-04-2023 15:11

Stratejik değişim!

Lojistik sektöründe 45’inci yılını kutlayan Çobantur Boltas, küreselleşme hedefleri ve stratejileri doğrultusunda önemli bir adım attı. Şirket artık, Boltas ismiyle hizmet vermeye devam edecek. Boltas CEO’su Selman Çoban, “Bu değişim isim ve logodan ibaret değil. Hedeflerimiz doğrultusunda geleceği inşa etmesinin en önemli adımıdır” dedi.

Stratejik değişim!

Kuruluşu 1978 yılına dayanan, Türkiye ve Almanya merkezli lojistik şirketi Çobantur Boltas, küreselleşme hamlesi kapsamında yeniden markalama yaptı. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde geleceğe yönelik stratejilerini belirleyen şirket, yoluna Boltas ismiyle devam etme kararı aldı.

EMİN ADIMLARLA

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Boltas CEO’su Selman Çoban, “Bu sadece isim ve logo düzenlemesinin olduğu kozmetik bir değişim değil. Globalleşme hamlemizin önemli bir parçası. Bu yolculuğa Boltas ismiyle devam ederek köklü geçmişimize de sahip çıkıyoruz. 15 başlıktan oluşan stratejik yol haritası belirledik. Bu değişimin, sektörümüzde attığımız en önemli adımlardan biridir. Geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz” ifadesini kullandı.

YATIRIMA DEVAM

Selman Çoban sözlerini şöyle tamamladı, “İleri teknolojik altyapımız, doğa dostu ve global lojistik çözümlerimizle, en iyi müşteri deneyimini sunmaya Boltas olarak devam edeceğiz. Hali hazırda Türkiye, Almanya, İtalya, Fransa ve Romanya’da ofislerimiz bulunuyor. Söz sahibi olduğumuz tüm bölgelerde operasyonlarımız ve yatırımlarımız son hızla devam ediyor. Boltas olarak orta vadede Uzak Doğu ve ABD yatırımlarını hayata geçirmeyi planlıyoruz.