Lojistik
Giriş Tarihi : 16-04-2023 16:26   Güncelleme : 16-04-2023 16:26

Evolog’un parası cebinde

Uluslararası karayolu taşımacılığı alanında öncü şirketlerden olan Evolog, Goodyear ile iş birliği anlaşması imzaladı. İş birliği kapsamında Evolog’un yıllık 8,12 milyon TL tasarruf sağlaması öngörülüyor.

Evolog’un parası cebinde

Tüm Avrupa’yı kapsayan çalışma haritasıyla uluslararası karayolu taşımacılığı alanında önemli bir konumda bulunan Evolog Lojistik, Goodyear ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Yıllık anlaşma kapsamında, Goodyear’ın Checkpoint sistemi ve ürünlerini kullanacak olan şirket, yıllık bazda akaryakıtta 3,15 milyon TL, yol yardımı ve arızalarda 1 milyon TL, kilometre başı lastik maliyetinde 3,35 milyon TL ve lastik bakım maliyetinde 616 bin TL olmak üzere toplam 8,12 milyon TL tasarruf sağlaması öngörülüyor.

ÇÖZÜM SUNDU

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Goodyear Satış Direktörü Temel Doğanay “Bugüne dek yaptığımız saha incelemelerinde filolarda karşılaştığımız sorunların başında düşük hava basınçlı lastikler gelmektedir.  Düşük hava basınçlı lastik kullanımı, akaryakıt tüketimini yüzde 4’e kadar artırıp; lastiğin kilometre ömrünü de yüzde 15’e kadar düşürebiliyor. Checkpoint çözümümüzle büyük filolarımızın bu maliyetlerini düşürüp ve lastik bakım süreçlerini iyileştirebiliyoruz. Evolog ile imzaladığımız anlaşma sayesinde, şirket yılda yaklaşık 8,12 milyon TL’lik bir tasarruf sağlayacak. Goodyear’ın yüksek teknolojisi ve yetkin ekipleri sayesinde hayata geçecek bu çalışmanın sektöründe öncü, yenilikçi diğer şirketlere de ilham olacağını düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

BÜYÜK TASARRUF

Evolog Genel Müdür Yardımcısı Birol Çalışkan ise yapılan işbirliğinin ekonomik anlamda büyük tasarruf olduğunu dile getirdi. Çalışkan, “Sektördeki iddiamızı alanımızdaki yeniliklerle taçlandırıyoruz. Goodyear gibi önemli bir marka ile hayata geçirdiğimiz bu iş birliği sayesinde çok büyük bir tasarrufa imza atarken aynı zamanda yeniye, yeniliklere, inovasyona verdiğimiz önemi vurgulamış olduk. Bu projede emeği geçen tüm Goodyear ekibine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.