Lojistik
Giriş Tarihi : 13-08-2023 22:11   Güncelleme : 13-08-2023 22:11

Öncülük etti!

Lojistik firmalarındanBatu, taşıma ve forwarder kavramlarının yeniden tanımlandığı dönüşüm sürecinin öncüleri arasında yer almak için çalışmalarını hızlandırdı. Şirketin Genel Müdürü Efe Göktuna, “Yeşil ve dijital dönüşüm heyecan verici bir gerçeklik olarak karşımızda. 2023’ün ikinci yarısı ve 2024 için tüm planlarımızı değişime liderlik etme vizyonuyla belirledik” dedi.

Öncülük etti!

Batu Logistics, son iki yıldır hızlandırdığı dijital ve yeşil dönüşüm çalışmalarını, sektöre öncülük etme vizyonuyla sürdürdü. Yatırımlarıyla 2002 yılından bu yana sürekli büyüyen şirket; kara, deniz, hava ve demir yolunda adından söz ettirmeye devam ediyor. Batu Logistics, intermodal taşımacılık, fuar lojistiği, proje taşımacılığı, minivan ve ekspres taşımacılık konusunda müşterilerine hizmet sunuyor. Şirket, ayrıca depo ve antrepo yönetimi, gümrükleme, sigorta ve dış ticaret çözümlerini müşterilerine, forwarder mantığıyla daha kapsamlı şekilde sunmaya odaklandı.

HEP BİR FAZLASI OLMALI

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Batu Logistics Genel Müdürü Efe Göktuna, salgın sonrası birçok sektörde olduğu gibi lojistikte de başka kavramların yeniden tanımlandığını ve dönüşümün kaçınılmaz hale geldiğini belirtti. Forwarder firmaların artık yük sahibi ve taşıyıcı arasındaki aracı olmaktan çıktığını vurgulayan Göktuna, “A’dan Z’ye bütün lojistik süreçlerin yönetimini tek elden yürütmek yetmiyor. Müşterilerimizi, değişen koşullara uyum konusunda yönlendirmemiz de gerekiyor. Artık sadece uygun maliyet, zamanında ve hasarsız teslimat yeterli olmayacak” değerlendirmesinde bulundu.

HER YÖNÜYLE ŞEFFAF!

Göktuna, şöyle devam etti: “Yeşil Mutabakat, karbon ayak izi, otomasyon, robotik teknolojiler, dijitalleşme, nesnelerin interneti, büyük veri ve tersine lojistik gibi sektörü kökten değiştirecek süreçlere uyum sağlayamayan lojistik firmaları, ayakta kalamayacak. Yeşil Mutabakat kapsamında, ilgili yükün hammadde tedarikinden üretim aşamalarına, son kullanıcıya ulaşmasından geri dönüşümüne kadar lojistik dâhil bütün süreçlerin ve karbon emisyonunun şeffaf şekilde izlenebilmesi gerekecek. Lojistik ile ilgili küresel tüm çalışmaları yakından takip ediyoruz. Dijital uygulamalardan otonom çekicilere, depolama alanındaki yapay zekâ uygulamalarından müşteri deneyimine kadar birçok alanla ilgili çalışmalarımız sürüyor.”