Lojistik
Giriş Tarihi : 19-10-2023 22:01   Güncelleme : 22-12-2023 21:42

Alışan, geleceği şekillendiriyor

Türkiye’nin lojistik firmalarından Alışan, güçlü Ar-Ge yapısı ile dikkat çekti. Alışan, en prestijli Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin yer aldığı “Türkiye Ar-Ge 250 Araştırması” sonuçlarında en çok yatırım yapan şirketler arasında oldu.

Alışan, geleceği şekillendiriyor

Türkiye Ar-Ge 250 Araştırma sonuçları açıklandı. Türkiye’nin en fazla Ar-Ge harcaması yapan şirketlerinin yer aldığı listede geçtiğimiz yıl 194’üncü sırada yer alan Alışan Lojistik, bu sene 169’ıncı sıraya indi.

VERİMLİ İŞLER

Konuya ilişkin açıklama yapan Alışan Lojistik CEO’su Damla Alışan, “Türkiye’nin Ar-Ge alanındaki gelişimini değerlendirmek için önemli bir göstergedir. Alışan ailesi olarak, bu listede yer almak, bizler için çok kıymetli. Sektörümüzde, Bilim ve Sanayi Bakanlığı onaylı 13 Ar-Ge merkezi var. Bunlardan ikisi şirketimiz tarafından kuruldu. İstanbul ve Konya bölgesi bu manada üssümüz diyebilirim. Ar-Ge merkezimizde 50’ye yakın uzman çalışıyor. Burada gerçek ve sanal dünyanın birlikte hareket ettiği, kullanıcıların ve ulaşım araçlarının birbirleriyle iletişime geçtiği, böylelikle de süreçlerin hatasız ve daha verimli işlendiği bir çalışma sistemine odaklanıyor. Müşterilerimizin iş takip sistemleriyle konuşan, entegrasyon kabiliyeti yüksek yazılım teknikleri hayata geçiriyoruz” dedi.

ÇALIŞMAYA DEVAM

Damla Alışan, konuya ilişkin yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: “Güçlü Ar-Ge ekibi ile tüm trendlerin takipçisi olduk. 2023 yılına Tübitak tarafından onaylanan 2 projemiz ile giriş yaptık.  Akademik ve proje destek anlaşmamız çerçevesinde Konya Selçuk Üniversitesi ile beraber çalışma yapıyoruz. Fiziksel dokümanların üzerindeki verilerin Görüntü İşleme Teknolojisi alınıp, Makine Öğrenmesi sistemi ile eğitip Yapay Zeka ile TMS üzerinde eksik olan Müşteri İrsaliye bilgilerinin el değmeden tamamlıyoruz. Projemiz ile Tübitak elemeleri sonrası Teknofest 2023 için finale kaldık. Alışan olarak her zaman güçlü Ar-Ge ekibimizle tüm trendlerin takipçisiyiz ve sektörde daima fark yaratacak adımlar atmaya devam edeceğiz.”