İKV VE UND sektöre yönelik anket düzenledi
Deniz Servantie
Advert

İKV VE UND sektöre yönelik anket düzenledi

Bu içerik 567 kez okundu.

Günümüzde, Türkiye ile AB arasında süregelen katılım müzakerelerinde gündeme damgasını vuran Gümrük Birliği’nin güncellenme konusu var. Söz konusu müzakereler, taşımacılık ve lojistik sektörümüzü yakından ilgilendirmektedir. Ticaretimizin büyük bir bölümü AB ile yapılıyor ancak vize sıkıntısı, geçiş kota sorunları devam ediyor ve firmalarımız ne yazık ki ağır bedeller ödüyor.

Bu çerçevede, Türk iş dünyasının Türkiye-AB ilişkileri alanında tek ihtisas kuruluşu olan İktisadi Kalkınma Vakfı ve Türkiye uluslararası taşımacılık ve lojistik sektörünün öncü kuruluşu Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) sizler için bir anket hazırladılar.

Çok kısa olan bu ankette, sizlerin şikayetleri, öneri ve isteklerinize kulak vermek istedik. İKV ve UND, Gümrük Birliği’nin, Türk taşımacılık ve lojistik sektörü üzerinden dış ticaretimizin rekabet gücünün eksilmesine yol açan eksiklerinin tam tespiti ve bu konuda AB’deki muhatapların doğru şekilde bilgilendirilmesi için bu anket sonuçlarından faydalanacaktır. Ankete buradan ulaşabilirsiniz. https://tr.surveymonkey.com/r/karayolu Ankete katılmak için son gün: 1 Haziran 2016. 

Verilen tüm cevaplar gizli kalacak ve anketin sonucu istatistiksel veriler halinde paylaşılacaktır. Soru ve görüşleriniz için dservantie@ikv.org.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Deniz Servantie
İKV Uzman Yardımcısı
E-Mail: dservantie@ikv.org.tr

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Roma'da Karsan ağırlığı
Roma'da Karsan ağırlığı
Ekonomiye katkı
Ekonomiye katkı