Advert

Lojistikte zaman ve maliyet tasarrufu

Lojistik, nakliye, inşaat gibi sektörlerin en büyük giderlerinden birini lastik kayıpları oluşturuyor. Continental’in lastik basıncı izleme sistemini devreye soktu. Sistem sayesinde lastik kayıpları önlenerek filolara zaman ve maliyetten tasarruf etme olanağı sağlandı.

Lojistikte zaman ve maliyet tasarrufu
Lojistikte zaman ve maliyet tasarrufu Admin
Bu içerik 356 kez okundu.

Continental’in lastik basıncı izleme sistemi, filoların en büyük gider kalemlerinden olan lastik kaybını önleyerek, genel işletim maliyetini düşürmelerine yardımcı  Sistem, lastiğe monte edilen sensörler aracılığıyla lastik basınç ve sıcaklığını anlık olarak bildiriyor ve lastik takibini anlık olarak mümkün kılıyor. Ayrıca istenmeyen bir durum da lastiğe erken müdahale edilmesine imkân tanıyor. Böylece hem sürücü hem de araç güvenliği sağlanmış oluyor.

İKİ YILDIR KAYIP YAŞAMADIK

30 kişilik ekibi ve 11 araçlık lojistik parkıyla Mersin’den Türkiye’nin dört bir yanına lojistik hizmeti veren Nesa Lastik, beklenmeyen lastik kayıplarını önlemek için Continental sistemlerini kullanıyor. 4 aracına taktırdığı cihaz ile maliyetten tasarruf ettiğini söyleyen Nesa Lastik’in sahibi Cumhur Şanlı, lojistik sektörünün en büyük gideri olan lastik kayıplarından bu sistemle kurtulduklarını vurguladı. Şanlı “İki yıldır kullandığımız araçlarda bugüne kadar hiçbir lastik kaybımız olmadı. Lastiklerde hava kaybı olursa veya lastik aşırı ısınırsa, sistem şoförü anında haberdar ediyor. Şoför de hızla aksiyon alıp mevcut durumu iyileştiriyor. Bu sayede lastiğin aşınması ve patlaması önlenmiş oluyor. Araçlarımız yurdun dört bir tarafında çalışıyor. Performansımız yükseldi, maliyetlerimiz düştü, duruş sürelerimiz de azaldı” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Naci Yağız güven tazeledi
Naci Yağız güven tazeledi
Hürjet'te ön tasarım tamam
Hürjet'te ön tasarım tamam