Lojistik
Giriş Tarihi : 04-07-2019 13:47   Güncelleme : 05-07-2019 18:38

Ömerli'de lojistik merkezi kurulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “İstanbul için Ömerli’de 1 milyon metrekare alana sahip bir yeri lojistik sanayi için planlıyoruz” dedi. Bakanlık olarak talepleri ve sorunları dinleyerek doğru kararlar alıp, adımları atacaklarını ifade eden Bakan Murat Kurum, amaçlarının İstanbul'a yakın alanlarda üretimi arttırmak olduğunu söyledi.

Ömerli'de lojistik merkezi kurulacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Yeni çevre düzeni planında sanayi alanlarının yer seçimleri çalışmalarını yapıyoruz. Yeni sanayi alanlarında bu çalışmaları yapmaya gayret gösteriyoruz. Önümüzdeki yıldan itibaren sanayicimiz bu plan üzerinden yatırımlarını yapacak. 3. Havalimanı güzergahı üzerinde dumansız sanayi alanları var ve buralarda projeler geliştirilebilecek. TOKİ ile de aynı sosyal konut projeleri gibi sanayicilerin de maliyetlerini aza indirecek ve şehir içinde sıkışmış sanayi alanlarını dışa çıkarmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında talepler var. Avrupa yakasında projelere başlayabiliriz” diyen Bakan Kurum, şöyle devam etti: “Sanayicimizin yeni yatırım yapacağı neresi varsa, biz sanayicimizle ortak proje gerçekleştirebiliriz. Öte yandan İSO’nun yeni fuar alanının, Atatürk Havalimanı olmalı yönünde talepler geldi. Böyle bir projemiz var. Atatürk Havalimanı’nın olduğu yeri Millet Bahçesi yapma projemizin yanında, buralarda fuar alanı da olacak.”