Otomotiv
Giriş Tarihi : 16-07-2019 15:24   Güncelleme : 16-09-2019 11:46

Ducato daha güçlü

Fiat Ducato, ticari araç kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak güçlü donanım ve teknolojik özelliklerle yenilendi. Euro 6D emisyonuna sahip yepyeni 2,3 litre hacimli Multijet 2 motoruyla tanıtılan Ducato, 4 farklı motor seçeneği ve performansın yanı sıra, standart olarak sunulacak Eko Paketi ile yakıt verimliliğine odaklanacak.

Ducato daha güçlü

Türkiye’de satışına, 2019 yılının son çeyreğinde başlanacak olan Ducato ayrıca, ilk kez 9 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle tercih edilebilecek.  Fiat Professional dünyasının tamamen elektrikli ilk seri üretim ticari aracı olan Ducato Electric’in ise 2020 yılının ikinci yarısından itibaren Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

SINIFININ EN VERİMLİSİ!

Ducato’nun yeni motorunu 2,3 litre hacimli ve 120 HP güç üreten Multijet 2 oluştururken, bu motor 320 Nm maksimum tork üreterek, yerini aldığı 2,0 litre hacimli motora kıyasla güç ve tork değerini yüzde 10 arttırıyor. Bununla beraber Ducato’da yine 2,3 litre hacimli 140 HP güç ve 350 Nm tork üreten versiyon da tercih edilebiliyor. 140 HP’lik motor seçeneği, manuel şanzımanın yanı sıra 9 ileri otomatik şanzıman seçeneğiyle de satışa sunuluyor. Aynı motorun güç versiyonu ise 9 ileri otomatik şanzımanla geliyor ve 160 HP güç ile 400 Nm tork üretiyor.

Ürün gamının tepe noktasını ise 2,3 Multijet motorun 180 HP güç ve 400 Nm tork üreten versiyonu oluşturuyor. Bu motor manuel şanzımanla kombine edilirken, aynı motor yeni 9 vitesli otomatik şanzımanla 450 Nm tork üretiyor ve yerini aldığı motorla kıyaslandığında yüzde 12 artışla sınıfının en yüksek tork değerine imza atıyor. Bu güç versiyonu özellikle otomatik şanzımanla kombine edildiğinde yüksek performans ve sürüş konforu tercih edenlere hitap ediyor.

ARAÇ BU SEFER OLDU

Yeni Fiat Ducato; teknoloji, güvenlik, ADAS, bağlanabilirlik ve motor seçenekleri de dahil olmak üzere her yönden bugüne kadar üretilen en iyi Ducato olarak dikkatleri çekiyor. Yeni ürün gamında sunulan gelişmiş sürüş destek sistemleri sürüş güvenliği ve sürüş konforunu en üst seviyeye taşıyor. Ducato’da Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSA), Arka Çapraz Yol Tespit Sistemi (RCP), Tam Fren Kontrolü (FBC), Şeritten Çıkma Uyarı Sistemi (LDWS), Lastik Basıncı Uyarı Sistemi (TPMS) gibi birçok önemli güvenli ve teknolojik yardımcı bulunuyor. Ducato’nun yeni bilgi-eğlence sistemlerinde ise, Mopar imzasını taşıyan 7 inç büyüklüğünde dokunmatik ekran, USB girişi ve DAB radyo özellikleri dikkatleri çekiyor. Ayrıca Ducato’da, araç boyut ve donanımlarını sisteme ekleyerek yeterince geniş veya yüksek olmayan sokakları belirleme imkânı da sunuluyor.