Lojistik
Giriş Tarihi : 28-10-2019 14:28   Güncelleme : 25-11-2019 10:52

Türkiye 12. oldu

Lyon'da düzenlenen Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu yarışması Optifuel Challenge’ın uluslararası finalinde Türkiye’de dahil 25 ülkeden 25 sürücü yarıştı. Slovakya’dan katılan sürücü 1'inciliğe hak kazanırken, Polonya 2'ncilik ve Fransa 3'üncülük ödüllerini aldı. Türkiye ise yarışmada 12'nci oldu.

Türkiye 12. oldu

Yakıtta en tasarruflu sürücüyü belirleyen yarışmanın uluslararası finali, iki bölümden oluştu. Finalistler ilk olarak, ekonomik sürüş bilgilerini değerlendiren ve puanlarının yüzde 10’unu oluşturan teorik sınavı tamamladı. Ardından trafiğe açık yolda yaklaşık 40 dakikalık bir sürüş testi için 2019 Renault Trucks T High 480 çekicinin direksiyonuna geçtiler.

KIYASIYA MÜCADELE

Türkiye birincisi Ömer Yaman; “Optifuel Challenge’da Türkiye’deki elemelerin ardından ülkemizi uluslararası finalde temsil ettik. Çok zorlu bir etap oldu. Yarışmanın geneli, bilgilerimize tazelemek ve yeni bilgiler öğrenmek adına bizler için çok verimli geçti. Farklı ülkelerden sürücüler ile böyle bir platformda bir araya gelmek heyecan vericiydi” diye açıkladı.

BİRİNCİNİN ÖDÜLÜ ÇEKİCİ

Slovakya’dan Frantisek Oravec şirketinin sahibi ve sürücüsü Frantisek Oravec, 2019 “En Tasarruflu Sürücü” ödülünü kazanarak şirketi için 2019 model Renault Trucks T High 480 çekicinin sahibi oldu. Ayrıca yeni alımları için 6.000 € değerinde bir kupon kazandı. Concept Cargo Logistics'den Polonyalı sürücü Piotr Krahel, ikinci sırada yarışı tamamlayarak 3.000 € değerinde kupon aldı. Üçüncü ise 1,500 € değerinde kupon kazanan Transports Rollin'den Fransız sürücü Pascal Bosser oldu. "Eğlence" etabı ile mansiyon ödülü ise Sunny Co Ltd'den Bulgar sürücü Plamen Ivanov'a verildi. Son olarak TerrenoTrans adına yarışa katılan Cezayirli sürücü Nabil Bedreddine, yarışmadaki uyumu ile "Adil Oyun" ödülüne layık görüldü.