Lojistik
Giriş Tarihi : 17-12-2019 11:29   Güncelleme : 12-01-2020 21:40

eTa her yükün altında

Borusan Lojistik eTA platformu, dünyanın en prestijli iş ödüllerinden European Business Awards’ta “Müşteri ve Pazar Odaklılık” kategorisinde 2019 yılı Avrupa birincisi seçildi.

eTa her yükün altında

Borusan Lojistik eTA Platformu, Avrupa’da önemli bir başarıya imza attı. 33 Avrupa ülkesinden, farklı sektörlerde 150 bin şirketin başvurduğu ödüllerin ilk elemesinde “Ulusal Kazanan” olarak finale kalan 363 adaydan biri olan eTA Platformu, Varşova’da gerçekleştirilen jüri değerlendirmesi sonucunda, “Müşteri ve Pazar Odaklılık” kategorisinde büyük bir oy farkıyla Avrupa birincisi seçildi. eTA platformu farklı kategorilerde European Business Awards’a katılan 18 Türk firmasından Avrupa birincisi olan tek Türk firması oldu. 

MÜŞTERİ ODAKLI

Borusan Lojistik eTA, kamyoncu ve yük sahiplerini hiçbir aracıya gerek duymadan buluşturan Türkiye’nin ilk ve tek dijital lojistik platformu. eTA Platformu’na üye olan kamyoncular yük ve seferleri eTA mobil uygulaması üzerinden görebiliyor, anında teklif verebiliyor ve dönüş seferleri için önceden yük isteyebiliyorlar. eTA platformunu kullanan yük sahipleri, yükleri için kamyon talebinde bulunabiliyor, gelen teklifleri değerlendirip en uygun olanı seçebiliyor ve yüklerini sigortalayıp tüm seferi varış noktasına kadar takip edebiliyorlar.

156 BİN KAMYONCU

Borusan Lojistik tarafından kurum içi girişimcilik kapsamında 2012 yılında geliştirilmeye başlanan eTA Platformu’nda, 2018 yılına dek yapılan çalışmaların sonucunda kamyoncu ve  yük sahibi deneyimi ile bunları destekleyen fiyatlandırma ve öneri algoritmaları eksiksiz hale getirildi. 2019 yılında eTA Platformunun kapsamı, öncü kullanıcılardan ana akım kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletildi ve eTA Platformu tüm Borusan Lojistik müşterilerine hizmet vermeye başladı. Bugün eTA Platformunda156 bin kamyoncu kayıtlı ve 36 bin kamyoncunun telefonunda eTA uygulaması yüklü. Bu sayede 6 bin müşteri için aylık ortalama 40 bin sefer eTA Platformu üzerinden planlanıyor ve gerçekleştiriliyor.