Treyler
Giriş Tarihi : 28-04-2022 11:30   Güncelleme : 28-04-2022 11:30

Uçak’la Schmitz tarihe geçti

Gıda taşımacılık alanında faaliyet gösteren Uçak Kardeşler, 2022 yılı araç yarım programı dahilinde tercihini Schmitz’ten yana kullandı. Firma, siparişini verdiği 50 adet frigorifik treyleri teslim alarak filosunu güçlendirdi.

Uçak’la Schmitz tarihe geçti

Alman treyler üreticilerinden Schmitz, 2017 – 2021 yılları arasında üst üste dördüncü kez meyve ve sebze sektörünün ihracat şampiyonu olan Uçak Kardeşler Gıda Seracılık ve Uluslararası Nakliyat’a, 50 adet Schmitz soğutucu üniteli frigorifik treyler teslim etti. Bu yatırım, Türkiye’de şu ana kadar yapılan en yüksek adetli Schmitz treyler alımı olma özelliğini taşıyor.

GAVEN VERİYOR!

Araç teslim töreninde bir açıklama yapan Uçak Kardeşler sahibi Hayrettin Uçak, “Schmitz’in soğuk zincir taşımacılığı sektörü ihtiyaçlarına yönelik sunduğu ürünlerin kalitesinin farkındayız ve uzun yıllardır kullanıyoruz. Ancak bu defa bir ilk olarak satın almış olduğumuz tüm frigorifik treylerlerin siparişini Schmitz marka soğutucu üniteli olarak verdik. Bu kararımızda marka ve ürün kalitesi şüphesiz etkili oldu. Öte yandan kararımızı etkileyen esas faktör Schmitz soğutucu ünitenin Avrupa’da 2.000’in üzerinde servis noktasına sahip olduğunu öğrenmiş olmamızdır” ifadesini yaptı.

RAKİBE UYKU YOK!

Schmitz Türkiye Direktörü Nihat Ayhan ise konuya ilişkin şöyle konuştu: “Soğuk taşımacılık sektöründeki iş ortaklarımıza tam kapsamlı bir hizmet verme misyonuna sahibiz. Bu alanda, Türkiye’de üretim ve direkt satışa başladığımız 2017 yılından beri istikrarlı bir şekilde yatırım yaparak büyümekteyiz. Aradan geçen 5 yıla baktığımızda da üst üste Pazar lideri olduğumuzu ve yanı başımızdaki rakiplerimizin uykusunu kaçırdığımızı söyleyebilirim. Frigorifik treylerdeki başarımızın yanına, Almanya’daki üretim merkezlerimizde 2007 yılında geliştirmeye başladığımız Schmitz soğutucu ünitelerini eklemenin zamanı geldi. Bugün itibariyle Avrupa yollarında 15 bin adetin üzerinde soğutucu ünite müşterilerimizin ihtiyaçları için çalışıyoruz. Schmitz Türkiye olarak, soğutucu ünitemizi ilk 2019 yılında devreye aldık. 2020 ve bilhassa 2021 yılı itibariyle de başta Mersin, Hatay, Antalya, İzmir, İstanbul, Bursa ve Bolu olmak üzere ülkemizin dört bir yanındaki müşterilerimizin yeni ürünümüze gösterdiği teveccühün mutluluğunu yaşıyoruz.”