Treyler
Giriş Tarihi : 30-08-2023 22:25   Güncelleme : 17-10-2023 18:49

Taşımacılıkta 50 yıl

Alman treyler üreticisi Krone, 1971'de Werlte tesisinde ticari araç üretiminin başlamasından sadece iki yıl sonra, 1973 yılında Frankfurt'ta düzenlenen IAA fuarında çelik rulo sacların güvenle taşınması için geliştirilen ürünü Coil Liner’ı tanıttı ve sektörde bir ilki gerçekleştirdi.

Taşımacılıkta 50 yıl

Yüksek tonajlı çelik ruloların otomotiv endüstrisi için taşınması, o zamanlar nakliyeciler için büyük bir sorun oluşturuyordu. Çelik rulolar kaza, ani fren gibi durumlarda yuvarlanmaya başladığında durdurulamıyordu. Bu durum ise hem kullanıcılar hem de çevre için önemli bir tehlike oluşturuyordu. 50 yıl önceki IAA prömiyeri oldukça başarılı oldu.

GÜVENLİ ARAÇ!

Krone'nin yeniliği nakliyecilerden ve yük sahipleri tarafından çok olumlu karşılandı. Çok sayıda sipariş alındı. Kısa bir süre sonra treyler üzerindeki rulo sac havuzu, ruloların taşınması için yasal bir gereklilik haline geldi. Bugün, Krone'nin ürün yelpazesi dört farklı temel tip Coil Liner’ı içermektedir. 30 tona kadar taşıma kapasitesi olan standart Coil Liner’ın, demiryolu taşıması için huckepack versiyonu da mevcut. Daha hafif olan, çapraz kirişli ve hafif tasarımlı Coil Liner Ultra ve 30 tona kadar taşıma kapasitesi olan ve ancak ölçüleri daha kısa olan Coil Liner Compact ve çapraz kiriş tasarımlı Mega Liner Coil. Coil Liner Compact üzerindeki Vario Coil System, her zaman güvenilir yük emniyeti sağlamaktadır. Kirişlerdeki sabitleme rayları yardımıyla rulo sac gövdesinin tüm uzunluğu boyunca istenen şekilde kullanılabilmektedir.