Treyler
Giriş Tarihi : 05-06-2023 21:06   Güncelleme : 05-06-2023 21:06

Meiller, yine, yeniden!

Damper ve yarı römork ürünleri ile bir dönem Türkiye pazarında adından söz ettiren Meiller, tekrar dönüş yaptı. Demirci atölyesi olarak 170 yıl önce üretim faaliyetlerine başlayan Meiller, Almanya’nın Münih şehrinde Doğuş Otomotiv ile tekrardan distribütörlük anlaşmasını imzalayarak Türkiye pazarına giriş yaptı.

Meiller, yine, yeniden!

Türkiye genelinde 7 farklı noktada satış ve servis hizmetleri Doğuş Otomotiv tarafından sağlanacak olan Meiller markalı yarı römork damper ürünleri, Temmuz ayında pazara sunulacak. Yeni dönem distribütörlük anlaşması; Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel, Meiller SSH Müdürü Volkan Kahya, Scania Pazarlama Müdürü Levent Can Özokutucu, F.X. Meiller CEO’su Dr. Daniel Böhmer, Yurtdışı Pazarlar Müdürü Christian Weinmann ile Yurtdışı Pazarlar Bölge Müdürü Wolfgang Gebhart’ın katılımı ile imzalandı.

“HAYIRLI OLSUN”

İmza töreninin ardından bir açıklama yapan Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu “Şirketimiz ile dünyanın en önde gelen römork ve damper üreticilerinden Meiller arasındaki işbirliği yıllar öncesine dayanıyor. Doğuş Meiller markası ile 2008 yılında Sakarya’da başladığımız üretim süreci, 2015 yılında kadar devam etti. 2015 yılında karşılıklı anlaşma ile sona eren işbirliğimiz, attığımız bu adım ile yeniden başladı. Ortak çalışmalarımızın başta ağır ticari araç sektörümüz olmak üzere, tüm taraflara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

MÜŞTERİYİ DİNLEDİ

Doğuş Otomotiv Scania Genel Müdürü Tolga Senyücel ise, Türk kullanıcılarının Meiller markasını yakından tanıdığını hatırlattı. Senyücel, “Hizmet verdiğimiz sektör sürekli gelişiyor. İnşaat yatırımlarının sürekliliği yeni taleplere yol açıyor.  Sektör geliştikçe müşterilerden gelen kalite bakımından en yüksek standartlara sahip Meiller Damper isteklerine kayıtsız kalmak istemedik. Bu yılın ikinci yarısından itibaren ilk etapta Yarım boru tipi yarı römork damper modelimizi müşterilerimiz ile buluşturacağız.  Klasik tip Alüminyum yarı römork damperler de ürün portföyünde taleplere göre müşterilere sunulacaktır” ifadesini kullandı.