Treyler
Giriş Tarihi : 26-02-2023 19:00   Güncelleme : 26-02-2023 19:00

İlk teslimatını yaptı

Thermo King, tamamen elektrikli, düşük veya sıfır emisyonlu ve otonom treyler soğutması sağlayan Advancer AxlePower ünitenin Holanda’daki ilk teslimatını yaptı. Üç adet Advancer AxlePower, Hollanda’nın en büyük süpermarket zinciri Albert Heijn’e teslim edildi. Ürün, Thermo King tarafından emisyonsuz frigorifik treyler vizyonu çerçevesinde geliştirildi.

İlk teslimatını yaptı

Doğuş Otomotiv Thermo King Marka Müdürü Suna Tuzcuoğlu, “Bir treyler tarafından genellikle taşıma sırasında kaybedilen enerjiyi, soğutma üniteleri için temiz güce dönüştürmelerine olanak tanıyan yeni bir teknoloji sunduk. İnovasyonumuz nakliye soğutmasında değişiklik sağlıyor. Bu sayede filoların sürdürülebilir uygulama hedeflerine ulaşmasına, yükün çevre dostu şekilde taşınmasına ve daha düşük emisyon gereksinimlerini karşılamasına yardımcı oluyor” dedi.

TEKNOLOJİ HARİKASI

Advancer AxlePower, BPW'nin ePower aksını Thermo King soğutma ünitesi ve güç yönetimi teknolojisi ile birleştiren, tamamen entegre, çekiciden bağımsız bir sistem olarak dikkat çekiyor. Albert Heijn’e teslim edilen Thermo King Advancer A-500 Whisper-Pro’da PIEK sertifikalı soğutma üniteleri ve BPW ePower akslar bulunuyor. AxlePower'ın akıllı enerji üretim sistemi, aracın rutin çalışması sırasında treyler aksının geri kazandığı enerjiyi dönüştürerek treyler soğutma ünitesini çalıştırmak için gereken gücü sağlıyor.

KENDİ ENERJİSİ!

Sistem, araç dönerken veya fren yaparken üretilen enerjiyi yüksek voltajlı bir aküde depoluyor. Daha sonra soğutma ünitesine güç sağlamak için yeniden kullanılarak tamamen elektrikli, düşük veya sıfır emisyonlu ve de otonom treyler soğutması sağlanıyor. Treyler hareket halindeyken şarj edilen pil takımı, durduğunda da üniteye otonom olarak güç sağlıyor.